Jak utrzymać porządek w pokoju dziecka? To wcale nie musi być trudne!

Jak urządzić pokój dziecka żeby utrzymanie porządku w nim nie spędzało snu z powiek? W utrzymaniu porządku w pokoju dziecka niezastąpione były zawsze komody z pojemnymi szufladami oraz kosze i różne pojemniki do których szybko wrzucamy klocki, pluszaki i zabawki. Teraz pojawił się nowy, wyjątkowo przydatny dwufunkcyjny worek.

Pojemny worek na zabawki małego dziecka
Pojemniki i kosze ułatwiające utrzymanie porządku w pokoju dziecka
Specjalny worek na drobiazgi w pokoju dziecka
Zamykane szafki ułatwią przechowywanie w pokoju dziecka
Worek na zabawki i mata podłogowa

Porządek w pokoju dziecka potrafi spędzać sen z powiek niejednej mamie. Zupełnie niepotrzebnie! Chociaż prawdą jest, że codzienne, wieczorne porządkowanie zabawek, układanie ich na półkach jest czynnością żmudną i nudną. W sukurs przychodzą nam szuflady komód, kosze i pojemniki ustawiane na pólkach, teraz dołączył miękki i kolorowy worek na nieforemne, w miarę lekkie i miękkie zabawki. Chodzi o to, żeby zminimalizować czas poświęcany codziennie wieczorem na chowanie zabawek. Po co codziennie ustawiać je pracowicie na półkach, skoro następnego dnia i tak dziecko po nie sięgnie?

Komody i kosze sposobem na utrzymanie porządku w pokoju dziecka

Pojemne szuflady komód często pomagają nam utrzymać porządek w pokoju dziecka. Możemy w nich przechowywać mnóstwo drobiazgów, ubrań, bieliznę oraz nieduże lekkie zabawki. Innym zbawiennym pomysłem na ogarnięcie zabawek w pokoju dziecka są kosze i pojemniki ustawiane na półkach regałów i na podłodze. Wrzucamy do nich twarde klocki, samochodziki i małe przedmioty, których nie ma sensu codziennie układać na półkach.

Czytaj też: na co zwracać uwagę w aranżacji pokoju dziecka?

Zawiązywany worek na zabawki w pokoju dziecka

Teraz pojawiło się nowe rozwiązanie, bardzo pomocne w utrzymaniu porządku w pokoju dziecka. Jest to zawiązywany, płaski  worek do którego codziennie możemy wrzucać lekkie, często nieforemne zabawki. Worek pozwala na szybkie i nieskomplikowane uporządkowanie pokoju dziecka. Nawet naprawdę małe dziecko poradzi sobie bez trudu z posprzątaniem ulubionych  zabawek. Kolorowy worek ma jeszcze jedno zastosowanie. Bardzo przydaje się w podróży. Jest nie tylko podręcznym skarbcem z zabawkami ale pusty może służyć jako mata podłogowa – nie musimy zabierać z domu dodatkowej rzeczy! Worki na zabawki  występują w wielu kombinacjach kolorystycznych. Na pewno dopasujemy kolor i wzór do aranżacji pokoju dziecka.

Zobacz też: wszechstronny projekt pokoju dziecka

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY