Storczyki będą rosły jak szalone. Wystarczy dodać kilka kropel soku

2022-11-21 12:06

Storczyki nie są trudne w uprawie, jeśli zapewnimy im odpowiednie warunki. Dotyczy to również podłoża, które w przypadku tych kwiatów jest kluczowe dla ich odpowiedniego wzrostu. Jeśli chcemy, by nasze storczyki rosły w błyskawicznym tempie, warto dodać do ziemi kilka kropel soku z popularnego owocu.

storczyk
Autor: getty images

Sok z cytryny do storczyków

Storczyków nie sadzimy w zwykłej ziemi, ponieważ jest ona zbyt zbita i ciężka. Te egzotyczne kwiaty potrzebują podłoża lekkiego i przepuszczalnego, które pozwoli na stałe napowietrzanie korzeni i swobodne odprowadzanie wody.

W sklepach ogrodniczych możemy kupić specjalne mieszanki do storczyków. Zazwyczaj mają w swoim składzie korę sosnową, mech, łupiny orzecha kokosowego, torf, węgiel drzewny i keramzyt.

Jednym, z powodów, dla których niektóre storczyki rosną bardzo szybko, a inne nie są różnice w podłożu, a także stopień jego zakwaszenia. Orchidee uwielbiają kwaśne podłoże, dlatego wielu specjalistów zaleca podlewanie kwiatów wodą z dodatkiem kilku kropel cytryny.

Nie należy jednak przesadzić – zbyt zakwaszona gleba może negatywnie odbić się na zdrowiu i stanie rośliny. Sok z cytryny używany w niewielkich ilościach nie powinien jednak kwiatom zaszkodzić.

Jak podlewać storczyki?

Storczyki najlepiej reagują na podlewanie deszczówką, ponieważ ma ona wiele cennych składników, które pomagają storczykowi rosnąć i zachować zdrowy wygląd.

Jeśli jednak nie mamy możliwości zebrania deszczówki, przegotowana i odstana woda będzie dobrą alternatywą. Bezwzględnie należy unikać podlewania storczyków twardą wodą prosto z kranu, która do tego jest zbyt zimna lub zbyt ciepła. Storczyki preferują wodę miękką (bez wapnia) o temperaturze pokojowej.

Jeśli mamy możliwość przygotowania wody do storczyków w filtrze do odwróconej osmozy lub mamy dostęp do wody destylowanej – dobrze jest jej użyć i podlać nią nasze orchidee.

Co ile należy podlewać storczyki? Zazwyczaj wystarczy to robić co 7-14 dni. Latem co tydzień, zimą, co dwa tygodnie.

By sprawdzić, czy roślina potrzebuje wody, wystarczy spojrzeć na jej korzenie (dlatego zaleca się hodować storczyki w przezroczystych doniczkach). Jeśli korzenie są zielone, a ziemia przykleja się do nich, należy wstrzymać się z podlewaniem.

Storczyk Phalaenopsis
Autor: agencjafree/living4media
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE