Rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni [WIDEO]

2021-06-14 14:22

Rośliny w sypialni mają nie tylko ładnie wyglądać, ale także poprawiać komfort i jakość snu. Z tym zadaniem doskonale radzą sobie gatunki roślin oczyszczających i nawilżających powietrze. Wspólnie z Przemysławem Kirylakiem z Rozkwitnie plant shop sprawdziliśmy, które zielone roślinki w sypialni pomogą w osiągnięciu długiego, głębokiego snu.

rośliny do sypialni
Autor: Fot. Urządzamy.pl

Jakie kwiaty do sypialni wybrać? 3 rośliny oczyszczające powietrze

Aranżując sypialnię, rzadko myślimy o roślinach, a szkoda, bo jak wykazały wnikliwe badania, wiele gatunków jest w stanie znacząco poprawić jakość powietrza w sypialni. Powietrze wolne od toksyn i odpowiednio nawilżone ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie i pozwala lepiej się wysypiać. 

Z badań przeprowadzonych przez NASA wynika, że niektóre gatunki roślin wyjątkowo dobrze radzą sobie z toksycznymi związkami lotnymi, dlatego polecane są osobom mieszkającym w dużych miastach lub obszarach silnie zanieczyszczonych. Które rośliny oczyszczające powietrze warto więc zaprosić do swoich domów i w szczególności do sypialni?

Oto trójka faworytów (więcej o nich dowiesz się z poniższego filmu):

1. SKRZYDŁOKWIAT - pochodzi z Ameryki Środkowej oraz Południowej i może kwitnąć cały rok. Skrzydłokwiat dobrze oczyszcza powietrze, jest łatwy w uprawie, odporny na większość chorób oraz szkodników, a przy tym stanowi atrakcyjną ozdobę wnętrz.

2. SANSEWIERIA - nie bez powodu roślina ta uplasowała się wysoko w rankingu NASA. Sansewierie nie tylko doskonale neutralizują toksyny w powietrzu, ale ze względu na swoje małe wymagania, nazywane są żelaznymi roślinami. Dlatego są doskonałym wyborem, jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z hodowlą roślin. Kolejnym plusem jest to, że przez swój pionowy układ liści, sansewierie nie zajmują dużo miejsca.

3. CHAMEDORA WYTWORNA - nazywana palmą koralową rośnie w tropikalnych lasach Meksyku i Gwatemali. Jest dość prosta w uprawie i lubi wilgotne powietrze, dlatego warto ją regularnie spryskiwać wodą. W warunkach domowych może osiągnąć wysokość 150 cm (w środowisku naturalnym nawet 3 m!), a jej elegancki wygląd sprawia, że stanowi ciekawą ozdobę wnętrza. Chamedora pochłania takie toksyczne związki z powietrza jak formaldehyd, amoniak czy ksylen.

Najlepsze rośliny doniczkowe do sypialni. 3 gatunki oczyszczające powietrze w sypialni
Nasi Partnerzy polecają