Myjka ciśnieniowa na balkon, taras i do ogrodu. Jak wybrać najlepszą?

2022-07-01 12:17
myjka ciśnieniowa
Autor: getty images Myjka ciśnieniowa to urządzenie, którego nie może zabraknąć w ogrodzie, na balkonie i tarasie.

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które pozwala utrzymać porządek na tarasie, w ogrodzie czy balkonie. Ułatwia rozprawienie się z zabrudzoną elewacją, kostką brukową czy meblami ogrodowymi. Czym różnią się poszczególne rodzaje myjek? Oto kilka informacji, które ułatwią zakup tego narzędzia.

Spis treści

  1. Myjki ciśnieniowe: rodzaje i zastosowania
  2. Myjki ciśnieniowe: elektryczne, akumulatorowe, spalinowe
  3. Myjki ciśnieniowe: moc i rozmiar

Myjki ciśnieniowe: rodzaje i zastosowania

Myjki ciśnieniowe różnią się ze względu na wiele czynników. Aby wybrać model, który będzie najlepiej odpowiadał naszym potrzebom, warto najpierw określić, w jakim celu będziemy wykorzystywać urządzenie. Znaczenie ma między innymi to, czy będzie używana w stałym miejscu, gdzie jest dostęp do prądu, czy będziemy ją przenosić.

Na podstawie tych informacji można określić wagę, wielkość i rodzaj zasilania potrzebnej nam myjki oraz dodatkowe funkcje, które będą pomocne przy jej użytkowaniu, takie jak na przykład zasysanie wody ze zbiornika.

ZOBACZ TEŻ: Myjka do okien, czyli czyste okna bez smug: jak działa i jakie ma zalety?

Myjki ciśnieniowe: elektryczne, akumulatorowe, spalinowe

Myjki różnią się również ze względu na sposób zasilania. W przydomowych ogrodach czy tarasach najczęściej używa się myjek elektrycznych, które wykorzystuje się między innymi do czyszczenia kostki brukowej na tarasach czy podjazdach. Jednak jej główną wadą jest ograniczenie pola zasięgu przez kabel. Rozwiązaniem problemu jest zakup myki akumulatorowej lub spalinowej. Jeśli jednak chcemy używać myjki w odległości od źródła prądu, poza źródłem zasilania, należy także wziąć pod uwagę wagę urządzenia.

ZOBACZ TEŻ: Myjka parowa do okien, fug, podłóg i nie tylko. Jakie urządzenie wybrać?

Myjki ciśnieniowe: moc i rozmiar

Moc myjki ciśnieniowej należy dostosować w zależności od tego, czy potrzebujemy myjki do czyszczenia sprzętów ogrodowych, elewacji, czy chodnika. Urządzenia przeznaczone do użytku domowego osiągające moc około 1200-1600 kW i nadają się głównie do czyszczenia mebli, altan czy rowerów. Urządzenia o nieco większej mocy - do 3 kW z kolei pomogą uporać się z zabrudzeniami na kostce brukowej czy fasadzie.

Jeśli chodzi o rozmiar i wagę - myjki do użytku domowego są zwykle lekkie i poręczne. Jeśli jednak ogród jest rozległy, a na jego terenie znajduje się wiele budynków wymagających regularnego czyszczenia, można pomyśleć o inwestycji w profesjonalną myjkę, która wielkością przypomina odkurzacz.

ZOBACZ TEŻ: Robot do mycia okien. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Jak urządzić balkon i taras? Sprawdź nasze propozycje

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE