Metamorfoza tarasu. Stary i zaniedbany zamienił się w przytulny kącik w stylu skandynawskim

2024-05-25 6:28

Niecodzienna metamorfoza tarasu zachwyca. Zobacz, jak stare zaniedbane patio zamieniło się w przytulny kącik w stylu skandynawskim. Projektantom z pracowni Loft Szczecin udało się przeprowadzić niezwykłą metamorfozę tarasu przed domem urządzonym w stylu loftowym w Szczecinie. Efekt robi wrażenie.

Spis treści

  1. Historia budynku
  2. Niezwykła metamorfoza tarasu
  3. Niezwykła metamorfoza tarasu. Zdjęcia PRZED i PO
  4. Pomysł na taras. Galeria zdjęć

Taras zaaranżowany przez projektantów pracowni Loft Szczecin znajduje się przed domem w stylu loft w Szczecinie. Mieszcząca się tu niegdyś stuletnia kuźnia zmieniła się w piękne jasne wnętrze, w którym zamieszkał właściciel pracowni.

Historia budynku

Przed druga wojną światową budynek, oprócz mieszczącej się w nim kuźni, służył także sezonowym pracownikom, którzy pracowali w pobliskim sadzie. W momencie zakupu budynek był w dramatycznym stanie, nie nadawał się do użytkowania. Obok domu znajduje się zamknięte patio, które jest odgrodzone od sąsiadującej stolarni ceglaną ścianą. To właśnie tu zaaranżowano taras.

Głównym założeniem projektu było stworzenie dużej, otwartej i jasnej przestrzeni. Ściany na patio zostały pokryte naturalnym tynkiem oraz pomalowane farbą w białym kolorze. Mur oddzielający działkę pozostawiono w jego pierwotnej wersji - czerwona cegła świetnie prezentuje się w towarzystwie roślinności.

Niezwykła metamorfoza tarasu

Na tarasie znalazło się miejsce na stół z krzesłami i zielona strefa, która służy do uprawy roślin. Dzięki drewnianej konsoli można wygodnie przesadzać kwiaty. W projekcie postawiono drewniane bielone deski oraz białe ściany. Przy ścianie z cegły  pozostawiono wnękę z dostępem do ziemi, w której można swobodnie sadzić kwiaty.

Subtelna biel  w połączeniu z roślinnością - ocieplającą surowość czerwonej cegły, oraz glinianymi donicami - dodaje przestrzeni przytulności. Metamorfoza tarasu zakończyła się sukcesem. Dzięki jasnym kolorom ścian na patio taras wydaje się niezwykle przestronny. Projektantom udało się stworzyć piękny taras w stylu skandynawskim.

Niezwykła metamorfoza tarasu. Zdjęcia PRZED i PO

Pomysł na taras. Galeria zdjęć

DIY: naczynia z terakoty.Jak pomalować zwykłe naczynia, by wyglądały na gliniane?