Letnia aranżacja tarasu w stylu skandynawskim? Tak! Zobaczcie nasze inspiracje!

2015-07-14 19:01 Monika Czerwińska-Konarska

Styl skandynawski w letniej aranżacji tarasu to pomysł w naszym zmiennym klimacie znakomity! Naturalne materiały, na których opiera się styl skandynawski nie boją się ani deszczu ani słońca. Śmiało możemy korzystać na tarasie z tych samych dodatków do domu, z których korzystamy w ciągu roku w salonie. Stylistka wnętrz Anna Rusiniak – Malinowska, z salonu Malabelle, podpowiada nam jak ładnie i praktycznie stworzyć aranżację tarasu w lubianym stylu skandynawskim.

Taras, to miejsce, w którym możemy wypocząć, zjeść posiłek, wypić kubek ciepłej herbaty i spędzić przyjemnie czas. Taras to też naturalne przedłużenie wnętrz domu, które warto więc ciekawie zaaranżować. Styl skandynawski w letniej aranżacji tarasu sprawdzi się jak zawsze znakomicie. Naturalne tkaniny, światło świec, metalowe kosze na podręczne akcesoria i oczywiście stonowane odcienie kolorów błękitnego, szarego i fioletowego idealnie sprawdzą się i podczas upalnych dni i chłodniejszych wieczorów, których przecież w naszym klimacie nie brakuje. To właśnie materiały naturalne na których opiera się styl skandynawski sprawiają, że bawełniane pledy i dywaniki, lniane szale i lekkie koce nie boją się deszczu ani słońca.

Styl skandynawski  także w aranżacji tarasu na lato

Aranżacja tarasu w stylu skandynawskim opiera się na stonowanych kolorach, miękkich naturalnych tkaninach i poduszkach. W aranżacji tarasu przydadzą się też bawełniane dywaniki, w rozbielonych odcieniach błękitu i szarości, oczywiście w połączeniu z bielą - przecież taras to przedłużenie salonu. W aranżacji tarasu, w klimacie tak zmiennym jak nasz, sprawdzą się również ciepłe kapy i koce. A do ich przechowywania możemy wykorzystać metalowe kosze i pojemniki. Metalowe – dlatego, że nic im się nie stanie gdy zawieje wiatr lub spadnie deszcz. Metalowe kosze zresztą często są wykorzystywane przecież we wnętrzach w stylu skandynawskim. Przechowujemy w nich drewno do kominka, koce, dodatkowe poduchy i wiele innych rzeczy. Dlaczego by więc nie skorzystać z tych samych koszy i pojemników latem na tarasie? Nie ma sensu gromadzić osobnych dodatków do domu do salonu i na taras. Ważnym elementem dopełniającym aranżacji tarasu w modnym stylu skandynawskim są świece. Oczywiście wykonane z naturalnego wosku, również w stonowanej, pięknej kolorystyce. Znakomicie nadadzą ton aranżacji i rozświetlą letnie wieczory. Jeśli mamy jeszcze miejsce możemy również wykorzystać do dekoracji tarasu wazony z grubego przezroczystego szkła i lampiony.