Balkon aranżacje. Pomysły na ładny balkon

2013-02-20 16:18 Redakcja

Balkon aranżacje: wybraliśmy dekoracje i meble na balkon, które nie są drogie. Zobacz nasze pomysły na balkon i aranżacje w różnym stylu. Wystarczy odrobina chęci, by balkon w bloku nabrał klimatu. Ładny balkon: zdjęcia i inspiracje.

Balkon często służy nam za przechowalnię, składzik rzeczy niepotrzebnych, miejsce do suszenia ubrań. Warto w końcu zrobić porządek. Wystarczy uporządkować rzeczy i kupić ładne rośliny balkonowe, by aranżacja balkonu stała się przytulna. Dekoracje na balkon nie są drogie, a potrafią zdziałać cuda. Trafiona kompozycja kolorów kwiatów, mebli i poduszek uczyni z twojego balkonu oazę piękna i spokoju.

Balkon aranżacje: zadbaj o styl na balkonie

Jaki masz balkon - mały, duży, zacieniony, skąpany w słońcu? Każdy może być ładny. Nawet jak masz brzydki widok z balkonu postaraj się, by aranżacja balkonu była przytulna. Istnieje wiele sposobów na zasłonięcie brzydkiego widoku: posadzenie wzdłuż balustrady balkonu wysokich lub pnących roślin (na balkon nadają się trawy pampasowe, winobluszcz); ustawienie na balkonie ścianki z bambusowych tyczek czy drewnianych kratek; osłonięcie barierek matą (z wikliny, trzciny, bambusa), ekranami z plastiku lub wielowarstwowego płótna, latem można przysłonić nieładny widok parasolem słonecznym. Balkon aranżacje: warto przemyśleć wybór kolorów dodatków i roślin na balkon. Jeśli zdecydujemy się na konretne barwy plus kolory uzupełniające, aranżacja balkonu będzie tworzyła spójną całość.

Balkon aranżacje: balkon w cieniu

Aranżacja balkonu musi być dopasowana do położenia i wielkości balkonu. Balkon w cieniu to częsty problem kiedy mieszkamy w bloku. Na zacieniony balkon radzimy wybrać jasne kolory, które powiększają przestrzeń. Polecamy donice w bieli, écru lub stalowe (odbijają światło). Meble na balkon powinny mieć lekką formę, jasne lub żywe odcienie, np. żółte, limonkowe, pomarańczowe. Jeśli masz mały balkon i nie ma miejsca na meble, zamocuj do ściany opuszczany, niewielki blat. Będzie gdzie postawić na balkonie paterę z owocami, filiżankę z kawą, a może nawet zjeść obiad we dwoje. Warto zadbać o ładne dodatki na ciemny balkon, np. białe lampiony i poduchy, kocyk na leżak, szkło. Te elementy sprawią, że aranżacja balkonu będzie ładna i zachecająca do relaksu.