Festiwal Otwarte Mieszkania po raz kolejny w Krakowie

 Festiwal Otwarte Mieszkania

Fot. PION Studio

Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie jest zaproszeniem do wchodzenia w światy osób, których nie znamy. Oznacza to przekraczanie – wydawałoby się – nieprzekraczalnego progu prywatności mieszkania czy domu, by następnie doświadczyć fascynacji odkrywania czyjegoś wnętrza i świata. Taka okazja będzie możliwa w dwa majowe weekendy!

Zajrzyj do prywatnych krakowskich mieszkań 11-12 i 18-19 maja

Festiwal Otwarte Mieszkania 2019 będzie możliwy dzięki gościnności ponad trzydziestu mieszkanek i mieszkańców Krakowa, którzy podczas dwóch majowych weekendów (11-12 oraz 18-19 maja) otworzą drzwi swoich prywatnych mieszkań, domów i pracowni artystycznych dla wszystkich zainteresowanych.

Otwarte zostaną między innymi: pięknie usytuowana pracownia malarska matki i córki, czyli Anny Westner-Karpowicz i Katarzyny Karpowicz, eklektyczne mieszkanie architekta Wojciecha Nowaka czy Willa Spissów zaprojektowana przez słynnego krakowskiego architekta Adolfa Szyszko-Bohusza.

Po każdym z wnętrz uczestników oprowadzi jego właściciel lub projektant, dzięki czemu centralnym punktem wizyty staje się spotkanie. Festiwal Otwarte Mieszkania to wydarzenie, w którym chodzi o otwieranie nie tylko wnętrz, lecz także ludzi na siebie nawzajem.

 Festiwal Otwarte Mieszkania

Fot. Paula Pietruszka

Wydarzenia towarzyszące

Oprócz zaglądania do wnętrz w ramach Festiwalu będzie można uczestniczyć między innymi w spacerze po dachach Kazimierza czy wyjątkowym koncercie – improwizacji muzycznej inspirowanej konkretnym wnętrzem. Ponadto można zostawić swój ślad na mapie sentymentalnej Krakowa, która będzie czekała na uczestników w Centrum Festiwalowym w Kamienicy Szołayskich – oddziale Muzeum Narodowego, przy placu Szczepańskim.

Projekt jest współfinansowany ze środków miasta Krakowa. Do części lokalizacji oraz wydarzeń towarzyszących obowiązywać będzie rejestracja dostępna na kilka dni przed Festiwalem. Szczegółowy program wydarzenia pojawi się najpóźniej na tydzień przed Festiwalem.

Więcej informacji:

www.fomkrakow.pl
Facebook: https://www.facebook.com/festiwalotwartemieszkaniakrakow/
Instagram: https://www.instagram.com/fomkrakow/

Festiwal Otwarte Mieszkania

Ocena: 0
Zdjęcia: PION Studio

POLECANE ARTYKUŁY