Dekoracja sali weselnej nie może się obyć bez nastrojowego światła, a takie właśnie zapewnią świece. Dekoracje ślubne z wykorzystaniem świec mogą przybrać różnorodne formy – wszystko zależy od koncepcji, rodzaju świec i pomysłu na wystrój sali.

Dekoracje ślubne: świece na sali weselnej

Świece mogą kolorystycznie pasować do kompozycji barw, jaką wykorzystujemy w dekoracji sali weselnej, ale niekoniecznie – kolor świec może być swoistym kontrastem i stanowić przeciwwagę na monotonnych pasteli i bieli. Najbardziej klasyczne będą świece białe, jeśli nie chcemy decydować się na odrobinę ekstrawagancji. Biały kolor takiej dekoracji ślubnej doskonale będzie współgrał z charakterem uroczystości.

Dekoracje ślubne: świece na przyjęciu

Wybór rodzaju świec na stole i w dekoracji sali weselnej zależy od charakteru naszego przyjęcia. Na kameralne spotkanie, przy stołach, w niewielkim gronie możemy wybrać dostojne, wysokie świece w ozdobnych świecznikach. Ustawione na stole na pewno zwrócą uwagę gości i będą dawać miłe światło podczas kolacji. Zupełnie inny rodzaj świec jako ślubnej dekoracji wybierzmy na huczne wesele z tańcami i mnóstwem gości, którzy nie będą głownie zasiadać za stołem. Małe, drobne świeczki (tealighty), ustawione na stołach bądź powkładane między kwiaty czy do wazonów i pojemników wypełnionych wodą, będą w tym przypadku ciekawą dekoracją ślubną.

Opamiętajmy, że wybierając dekoracje ślubne w postaci świec, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Świece należy ustawić tak, aby nie przeszkadzały gościom podczas sięgania po posiłki i były odpowiednio zabezpieczone.