Szaleństwo odblaskowe w sypialni

Nie wszystko jest złotem, ale wszystko się świeci. Nawet skórzane powierzchnie pobłyskują metalicznie.

Szaleństwo odblaskowe w sypialni
Szaleństwo odblaskowe w sypialni
Szaleństwo odblaskowe w sypialni
Szaleństwo odblaskowe w sypialni
Szaleństwo odblaskowe w sypialni

Pamiętacie baśń o królu Midasie, który wszystko, czego dotknął, zamieniał w złoto? Trzeba przyznać, że idea sama w sobie nie była najgorsza, ale żeby uniknąć wiadomych konsekwencji, posuńmy się do pewnego wybiegu.

Błyszczące meble i dodatki


Zamiast zmieniać przedmioty, pokryjmy je tylko błyszczącą warstwą. Takie małe oszustwo, dzięki któremu klątwa nas nie dosięgnie, a bawić możemy się wspaniale. Zapomnijmy o przesądzie, że złota nie można łączyć ze srebrem to modny zestaw. Nie ma też ograniczeń w zakresie mieszania stylów.

Meble o lustrzanej powierzchni są dosyć ekstrawaganckie, ale bardzo efektowne. Otoczone połyskliwymi drobiazgami znacznie podkreślą klimat glamour. Na polskim rynku pojawiły się już włoskie meble pokryte rzeczywistą taflą lustrzaną. Podobny efekt można uzyskać, naklejając np. na drewno folię metaliczną lub cienką warstwę blachy kwasoodpornej.

 

Sypialnia wymaga łagodniejszego potraktowania i wprowadzenia odrobiny innych kolorów. Na łóżku pojawią się miękkie materiały, poduszki, narzuty. Mnogość rodzajów tkanin i aplikacji pozwala jednak i w tym przypadku na podtrzymanie błyszczącej aury. Obok łóżka – powrót do współczesnego glamour w całej okazałości. Akrylowa lampa o barokowym wykroju, czyli nowoczesny materiał ujęty w historyzującą formę, a obok stolik-kubik o lustrzanej powierzchni powielający obraz towarzyszących mu eleganckich przedmiotów.
Pomieszczenie nabierze zupełnie innego charakteru, kiedy zdecydujemy się zamiast porcelanowymi figurkami ozdobić je biżuterią. Dzisiejsze precjoza nie wymagają przechowywania w sejfie, bo ich uroda polega raczej na pomysłowej formie niż cennym materiale. Wnętrzu nadają charakter i intymny, i wytworny. Zresztą podobną funkcję pełnią też pantofle, paski czy torby, równie chętnie zapraszane dziś „na pokoje”.

Ocena: 0
Tekst: Aleksandra Janiszewska Stylizacja: Katarzyna Sawicka Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY