Nowoczesny styl we wnętrzach pozwala nam na uporządkowanie przestrzeni i skupienie się na jej najważniejszych elementach. Pełne prostoty meble i eleganckie dodatki, które ograniczamy do niezbędnego minimum. Nowoczesny styl zazwyczaj kojarzony jest z minimalizmem. O jego oryginalnym wprowadzaniu decyduje jednak często drobne odstępstwo od reguły: wprowadzenie jednego elementu różnego stylistycznie  doda wnętrzu pikanternii i eklektycznego uroku.

Meble do salonu: jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu?

Salon jest miejscem, w którym przebywamy najczęściej - przyjmujemy gości i odpoczywamy po pracy. Jego wystrój powinien być zgodny z naszym gustem i przede wszystkim funkcjonalny. Decydując się na urządzanie salonu w stylu nowoczesnym musimy wziąć pod uwagę fakt, że stylem tym rządzi prostota. Takie też muszą być nasze meble i komplet wypoczynkowy, który jest niezbędny w każdym salonie. To w końcu on jest jego głównym elementem! W polskich domach nadal najczęściej wybierane są dwu- i trzyosobowe sofy o prostej konstrukcji, w kolorze beżu, szarości, bieli i ponadczasowej czerni. Możemy wzbogacać je o dekoracyjne poduszki, które ozdobią wypoczynkową przestrzeń. Do łask wróciły też narożniki - bardzo praktyczne, o coraz bardziej rozbudowanych funkcjach w tym funkcji spania. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie, jeśli w mieszkaniu nie mamy odrębnego pokoju gościnnego.

Meble do salonu: wybieramy zabudowę ściany z telewizorem

Nowoczesne zabudowy ściany do salonu są lekkie, często ażurowe bez tylniej zabudowy. Zabudowę ograniczamy także do niezbędnego minimum. Największą popularnością cieszą się meble do salonu zbliżone formą do prostokątów i kwadratów, w ty także komody, które pełnią funkcję nie tyle praktyczną, co dekoracyjną. Do lamusa odeszły ciężkie i masywne meblościanki. Obowiązująca w doborze nowoczesnych mebli do salonu zasada: im mniej tym lepiej, jest kluczem do nowoczesnej aranżacji salonu. Zasady tej trzymamy się również przy doborze dodatków. Jeśli chodzi o krzesła czy fotele najlepiej, jeśli nie będą one częścią kompletu wypoczynkowego. Eklektyczne zestawienia różnorodnych mebli, odpowiednio dobranych, nie zakłócą minimalistycznego wystroju nowoczesnego salonu. Prawdziwym must have nowoczesnego salonu są plastikowe krzesła lub fotel.