Lampka w postaci balonika unoszącego się pod sufitem, będzie oryginalną ozdobą każdego dziecięcego pokoju. Takie oświetlenie sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecka. Memory Light czyli Lampy Baloniki zaprojektowane zostały przez słowackiego projektanta Borisa Klimka.
To niezwykły i magiczny dodatek do dziecięcego pokoju. Zainspirowany widokiem unoszących się pod sufitem balonów słowacki projektant stworzył serię lamp, które wprowadzają magiczną atmosferę w każdym pomieszczeniu. Lampy Baloniki wykonane są z ręcznie formowanego szkła. Wiszący sznurek służy do włączania i wyłączania światła. Są dostępne w siedmiu kolorach: białym, żółtym, różowym, zielonym, czerwonym, pomarańczowym, niebieskim.
Oświetlenie Memory Light występuje w dwóch wersjach – lampa wisząca lub kinkiet oraz trzech rozmiarach: 25 cm, 30 cm, 40 cm (średnica). Lampy  produkowane są w Czechach, dostępne w sklepie zyrafyzszafy.pl, Cena: od 590 zł.


Boris Klimek – słowacki projektant urodzony w 1984 r.  Jest absolwentem Szkoły Sztuk Użytkowych w Bratysławie i Wydziału Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki Użytkowej w Pradze. Laureat wielu nagród i  konkursów organizowanych m.in. przez LG, Roca czy Ideal Standard. Wybrany „Talentem Roku” i „Projektantem Roku” w konkursie Elle Decoration International Design Award.