Święta Bożego Narodzenia potrzebują odpowiedniej oprawy. Nie muszą to być koniecznie dekoracje bożonarodzeniowe z motywem choinek czy mikołajów rozstawione po całym mieszkaniu. Najważniejsze, aby na święta osiągnąć uroczysty nastrój. Dekoracja stołu powinna dawać domownikom poczucie, że uczestniczą w ważnym wydarzeniu. Potrzeba trochę blasku świec, kontrastowych zestawień kolorów oraz odrobiny prawdziwej elegancji. Podpowiadamy jak zaaranżować stół na święta i zrobić wrażenie na gościach.

Dekoracje stołu na Boże Narodzenie

Aby stworzyć niepowtarzalny nastrój przy świątecznym stole, warto zwrócić uwagę na szczegóły. Nietypowy kształt talerzy, subtelnie rzeźbione sztućce czy pięknie dekorowana porcelana na pewno podkreślą wyjątkowość wieczoru. Możemy zdecydować się na tradycyjne dekoracje świąteczne w odcieniach czerwieni, zieleni oraz bieli, które kojarzą nam się z Bożym Narodzeniem, lub wybrać bardziej nowoczesne zestawienia kolorystyczne. Ważne, by dekoracja stołu świątecznego była spójna i nieprzesadzona. W galerii zdjęć pokazujemy kilka propozycji na dekoracje stołu świątecznego. Pamiętajmy też o ładnych lampionach, świeczkach i stroiku. Przybrany świecami, bombkami lub szyszkami będzie ładną bożonarodzeniową ozdobą naszego stołu. Warto się postarać, by stół był elegancki i odświętny.

Stół świąteczny: kolory dekoracji

Jeśli zastosujemy złote dodatki i akcesoria świąteczne stół będzie się prezentował wytwornie i elegancko. Na białym, wykrochmalonym obrusie pięknie będą się prezentowały elementy zastawy połyskujące złotem. Jeśli lubimy styl skandynawski to doceńmy urok szarości w dekoracji stołu. Szary bieżnik, serwety i obrus ładnie pasują do drewnianego blatu stołu i dekoracji świąteczny w stylu eko w postaci szyszek i gałązek. Kolor czerwony w dekoracji świątecznego stołu to sprawdzony, tradycyjny motyw. Doda energii i ciepła każdej dekoracji. Wystraczy kilka elementów, by stół świąteczny nabrał charakteru.

Galerie zdjęć: dekoracja stołu na święta

W galerii zdjęć przedstawiamy kilka inspiracji na dekoracje świątecznego stołu. Zobacz, jak ładnie nakryć do świąt. Aranżacje stołu na Boże Narodzenie - zdjęcia i porady stylistów wnętrz.