Jak ubrać choinkę: 15 pomysłów [Galeria zdjęć]

Jak ubrać choinkę w tym roku? Oto 10 podpowiedzi z galerią zdjęć. Ozdoby choinkowe nie muszą być wyszukane, ale powinny być w jednym stylu. Pokazujemy jak ładnie ubrać choinkę, która będzie pasowała zarówno do nowoczesnego salonu, jak i tradycyjnych wnętrz.

Jak ubrać choinkę: inspiracje
Choinka w stulu glamour
Jak ubrać choinkę: inspiracje
Ozdoby choinkowe: bombki
Choinka w stylu rustykalnym

W pokoju dziennym najważniejszą ozdobą jest zawsze choinka. Co roku staramy się by była jak najpiękniejsza i wbrew przysłowiu „ubrać się jak choinka” też miała swój styl i pasowała do wnętrza. Wybór ozdób jest tak duży, że na pewno znajdziemy coś pasującego do choinki w każdym stylu. Jednym z trendów w tym roku jest ubieranie choinki ozdobami zrobionymi własnoręcznie. Jeśli więc mamy trochę czasu i zdolności zróbmy kilka ozdób choinkowych samodzielnie. Choinka będzie wtedy na pewno jedyna i niepowtarzalna.

Ubieranie choinki

Dekorowanie mieszkania na Boże Narodzenie najlepiej rozpocząć od znalezienia dobrej lokalizacji dla drzewka świątecznego. To właśnie choinka będzie centralnym punktem spotkań w okresie Bożego Narodzenia i tuż po nim. Pomimo, że tradycja ubierania choinki przybyła do Polski dopiero w XIX wieku, dziś zwyczaj ten jest obecny w niemal każdym domu.

Zobacz: ładne bombki na choinkę GALERIA >>>

Najważniejszą ozdobą każdej choinki jest gwiazda betlejemska bądź czubek – zawieszane na szczycie choinki. Ważnym elementem dekoracji drzewka są oczywiście lampki choinkowe, które ożywią każde mieszkanie i dom oraz nadadzą niepowtarzalny świąteczny nastrój. Ich kolorystyka powinna odpowiadać podstawowym założeniom naszej idei świątecznej dekoracji. Jeśli decydujemy się na wielobarwną kolorystykę, światełka także mogą być kolorowe, jeśli jednak skupiamy się na dwóch trzech barwach, najlepiej wybrać czyste białe światło, które na pewno nie zburzy naszej koncepcji - wyjaśnia Malwina Sarnowska, projektantka w Porta KMI Poland (więcej inspiracji na temat tego, jak stworzyć wyjątkowy charakter wnętrza można znaleźć na blogporta.pl).

Postarajmy się też, by choinka była ustawiona w zaszczytnym miejscu w salonie – bo teraz jest jej czas. By była widoczna wtedy gdy świętujemy przy stole i wtedy, gdy odpoczywamy na sofie. Przygotowaliśmy 10 podpowiedzi, jak ładnie ubrać choinkę.

Ozdoby świąteczne: dekoracje ręcznie robione
camera

Ozdoby świąteczne ręcznie robione galeria: 15 dekoracji na Boże Narodzenie

LISTA ZAKUPÓW

Jak ubrać choinkę w stylu eko: choinkę w stylu eko stworzą proste dekoracje prosto z lasu – patyczki, szyszki czy jemioła. Mogą też pojawić się orzechy  włoskie czy suszone owoce.

Jak ubrać choinkę pierniczkami? Choinka ozdobiona pierniczkami będzie wyglądała słodko i apetycznie. Pierniczki mogą zostać w swojej podstawowej formie lub mogą być przystrojone różnokolorowym lukrem i zawieszone na wstążeczkach. Choinka „pierniczkowa” pasuje do wielu wnętrz, i tych w stylu nowoczesnym  i tych tradycyjnych, szczególnie lubiana jest przez dzieci.

Jak ubrać choinkę w stylu glamour? Choinka glamour jest błyszcząca, pełna magicznego czaru i uroku. Udekorujmy ją ozdobami szklanymi, kryształowymi, obsypanymi brokatem i piórkami. Ozdoby mogą być utrzymane w kolorystyce monochromatycznej lub wprost przeciwnie, ale powinny lśnić i mienić się brokatem.

Zobacz: jaką kupić choinkę >>>

Jak ubrać choinkę jednokolorową? Choinka udekorowana ozdobami świątecznymi i lampkami w jednym kolorze będzie zawsze elegancka. Kolory ozdób możemy dobrać do wystroju salonu lub zdecydować się na kolor kontrastujący, np. w beżowym salonie pięknie będzie wyglądała choinka udekorowana w kolorze błękitnym. Ostatnio bardzo modna jest choinka ubrana cała na biało, ale może  też być srebrna, złota, czerwona lub fioletowa.

Jak ubrać choinkę w stylu skandynawskim? Cechy charakterystyczne tego stylu to oszczędna dekoracja, zazwyczaj monochromatyczna, ale dzięki temu ozdoby mogą mieć różne wzory, choinka może być umieszczona w koszu z prawdziwej wikliny lub w metalowym pojemniku.

Jak ubrać choinkę w stylu rustykalnym? Styl rustykalny pozwala na przystrojenie choinki wielokolorowymi i różnorodnymi ozdobami z papieru, drewna i ze słomy, suszonymi owocami, np. plastrami pomarańczy i czerwonymi jabłuszkami. Choinka w stylu rustykalnym pięknie prezentuje się przystrojona ozdobami wykonanymi własnoręcznie.

Jak ubrać choinkę tradycyjną? Choinka tradycyjna ubrana jest różnokolorowymi bombkami szklanymi, mogą się na niej pojawić własnoręcznie pieczone ciasteczka czy pierniczki. Nie może zabraknąć na takiej choince łańcuchów.

Jak ubrać choinkę nowoczesną? Choinka nowoczesna, minimalistyczna jest bardzo oszczędna w formie, raczej bez żadnych ozdób, przystrojona tylko lampkami w jednym kolorze. Najważniejsze jest po prostu piękne, prawdziwe i pachnące lasem drzewko. 

Jak ubrać białą choinkę? Cała biała choinka jest delikatna i puszysta. Nie potrzebuje zbyt wielu ozdób. Najładniej wygląda udekorowana jedynie delikatnymi ozdobami w tym samym kolorze, najlepiej pastelowym i lampkami.

Jak ubrać choinkę w koronki? Prawdziwa, pachnąca choinka przystrojona dekoracjami z białej koronki jest niezwykle delikatna i romantyczna. Dodatkowo rozświetlona białymi lampkami nie potrzebuje niczego więcej. Pięknie wygląda we wnętrzach rustykalnych i nowoczesnych. Dodatkowo daje pole do popisu  uzdolnionym paniom domu.

Jak ubrać choinkę: wideo

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Tekst:: Monika Czerwińska - Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski, GREEN CANOE STUDIO, Marcin Czechowicz, materiały prasowe, Jacek Kucharczyk, Piotr Mastalerz, Konrad Kalbarczyk, agencjafree/living4media, Michał Przeździk

POLECANE ARTYKUŁY