Jak ubrać choinkę? Ekspert: "ważna jest kolejność zakładania poszczególnych dekoracji"

2023-11-20 11:54

Nie ma świąt Bożego Narodzenia bez choinki! Chociaż ubieramy ją od lat, wciąż niektórzy nie wiedzą, jak to zrobić, by osiągnąć jak najbardziej oszałamiający efekt! Według specjalistki trzeba przestrzegać kilku zasad, a szczególnie ważna jest ta dotycząca kolejności zakładania poszczególnych dekoracji. Jak ubrać choinkę?

Jak ubierać choinkę? Ważna jest kolejność działań

Ubieranie choinki wydaje się sprawą prostą i nieskomplikowaną — ot, wystarczy powiesić kilka bombek, obtoczyć drzewko światełkami i gotowe.

A jednak, by mieć pewność, że choinka prezentuje się we wnętrzu doskonale, a wszystkie dekoracje współgrają ze sobą, warto przystroić drzewko ozdobami w odpowiedniej kolejności. Jak to zrobić? Anna Szmitkowska z Miloo Home proponuje:

Jak ubrać choinkę? KROK 1: 

Ubieranie choinki zaczynamy od równomiernego rozłożenia światełek. Pamiętajmy, by światełka był po każdej stronie choinki. Po lampkach przychodzi czas na łańcuchy.

Jak ubrać choinkę? KROK 2: 

Następnym elementami, które zawieszamy na choince, są duże bombki i duże elementy dekoracyjne (np. kwiaty).

Miloo Home - Ubieranie choinki

Jak ubrać choinkę? KROK 3:

Wykończenie choinki stanowią najmniejsze bombki i dekoracje, także cukierki czy pierniczki. Najlepiej, jeśli są to dekoracje, które odbijają światło (np. kryształy lub figurki pokryte brokatem).

Jak ubrać choinkę? KROK 4:

Jeśli chcemy, możemy czubek choinki zostawić nieprzystrojony szpicem czy gwiazdą. Sprawdzi się to zwłaszcza w przypadku drzewek z dużą ilością bombek i ozdób.

Jeśli natomiast nasza choinka nie jest gęsto zapełniona dekoracjami, warto przyozdobić jej czubek pięknym szpicem, figurką anioła, kompozycją z bombek, kokardą czy błyszczącą gwiazdą. 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 35 pomysłów: w jakim stylu ubrać choinkę?

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Z czego zrobić wieniec adwentowy? Nowoczesny wcale nie musi być z igliwia!

Święta Bożego Narodzenia w czasach PRL-u. QUIZ

Pytanie 1 z 10
W co pakowano prezenty świąteczne?