Grudzień za pasem, a my już marzymy o tym, by wraz z pierwszą gwiazdką zasiąść za suto zastawionym stole, w gronie rodziny, i rozkoszować się wyjątkową atmosferą Świąt. Przygotowania do tego wyjątkowego czasu dla wielu z nas rozpoczynają się już teraz. Najmłodsi wymyślają oryginalne ręcznie robione ozdoby choinkowe, a dorośli pomiędzy przygotowywaniem menu 12 wigilijnych potraw i wyszukiwaniem prezentów pod choinkę – planują bożonarodzeniową dekorację wnętrza, która pozwoli urzeczywistnić wyjątkowo ciepły i rodzinny klimat świąteczny. Prezentujemy pomysły na ozdoby świąteczne i ekspresową odmianę wnętrza. Zobacz jak poczuć świąteczny klimat w swoim mieszkaniu już teraz!

Dekoracje bożonarodzeniowe: urządź swój dom na Święta

Z zimą nieodłącznie kojarzą się dwie rzeczy – baśniowy krajobraz wypełniony skrzącym się w słońcu śniegiem oraz wyjątkowa atmosfera zbliżających się wielkimi krokami Świąt Bożego Narodzenia. Choć sposobów na świąteczne dekoracje wnętrz jest nieskończenie wiele, czasem wystarczy niewielki akcent, by urzeczywistnić wyjątkowo świąteczny klimat w mieszkaniu. Okres bożonarodzeniowy rządzi się swoimi prawami – w zależności od stylistyki mieszkania czy naszych upodobań, możemy postawić na modny minimalizm w ozdobach świątecznych, bądź też poszaleć z dekoracjami bożonarodzeniowymi. Wydaje się, że tych we wnętrzu – w okresie świątecznym – nigdy nie za wiele. Możemy aranżacyjnie zaszaleć i na te kilka dni w roku, odmienić całkowicie  wnętrze mieszkania. Lśniące łańcuchy, pachnące igliwia, nastrojowe lampki dające ciepłe światło i detale aranżacji przedstawiające bałwanki czy mikołaje – wszystko to jest dopuszczalne w bożonarodzeniowej dekoracji domu. Do tego wszystkiego dołóżmy stroik bożonarodzeniowy i bogato zdobioną choinkę – klimat świąteczny wymalowany! Często zapominamy jednak o najprostszych rozwiązaniach, które wypełnią wnętrze wyjątkowym klimatem i sprawią, że czas przygotowań do Świąt nabierze innego wymiaru.

Banalne sposoby na niebanalne ozdoby świąteczne

Choinka to absolutne must have w świątecznym wnętrzu. Nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez świątecznego drzewka i rodzinnego dekorowania go bombkami i zdobnymi łańcuchami. Jak powszechnie wiadomo – choinka na Święta być musi. Jeśli jednak nie przypadnie nam do gustu przepych w domowym wnętrzu, przestrzeń błyszcząca kolorowymi girlandami i świecąca wielobarwnymi światełkami, postawmy na wersję bardziej minimalistyczną, jednak w dalszym ciągu podnoszącą świąteczny klimat. Przyjrzyjmy się zatem tym drobniejszym elementom ozdób świątecznych, które pomogą nam zbudować klimat we wnętrzu. Wybierzmy na przykład piękne świece z bożonarodzeniowym motywem, które otulą wnętrze domu ciepłem i wyjątkowym klimatem. Odświętny charakter wnętrza podkreślą także światełka, czy nawet choinkowe lampki rozwieszone we wnętrzu. Możemy opleść nimi wybrany mebel w salonie, lustro w przedpokoju czy chociażby rozłożyć je fantazyjnie na parapecie. Możemy postawić na niebanalne ozdoby świąteczne, które wykonamy własnoręcznie. W tym celu możemy wykorzystać na przykład laski cynamonu lub wanilii i udekorować je bombkami na ołowianych drucikach. W ten sposób uzyskamy prostą i czarowną dekorację bożonarodzeniową, która otuli wnętrza mieszkania świątecznym aromatem. Niezwykle prostym, ale bardzo efektownym sposobem na ozdobę świąteczną będą także naklejki z motywem świątecznym. W tym celu możemy wybrać dostępne na rynku formaty i udekorować nimi chociażby lodówkę. Nabierze ona wesołego i świątecznego wyrazu, jednocześnie wprowadzając odświętny akcent nawet do aranżacji wnętrza kuchennego.

Wideo: jak zrobić bombki ozdobione metodą decoupage