Złota dekoracja stołu na Sylwestra w różnych stylach!

Dekoracja stołu na Sylwestra nie powinna zostawiać wątpliwości z jakiej okazji jest to spotkanie. Sylwester jest jednym z niewielu dni w roku kiedy możemy zaszaleć i popuścić wodze fantazji. Tak jak przy innych okazjach staramy się zachować umiar, tak dekoracja stołu na Sylwestra może być przerysowana, bogata, spływająca wręcz złotem. Złoto pasuje do czerni, bieli i szarości. Z każdym z tych kolorów stworzy inny klimat i styl.

Złota dekoracja stołu na sylwestra i karnawał
Modna dekoracja stołu na karnawał
Pomysł na dekorację stołu na sylwestra
Karnawałowe dekoracje stołu
Złoto-biała dekoracja stołu na Sylwestra w domu

Coraz częściej spędzamy Sylwestra w domu. W gronie znajomych i przyjaciół. Przyjęcie sylwestrowe często jest imprezą składkową. Nie musimy zatem poświęcać zbyt wiele czasu i wysiłku na przygotowanie potraw. Na dobry nastrój podczas spotkania i sylwestrowego wieczoru ma na pewno wpływ dekoracja stołu i mieszkania.

Sprawdź też: 5 sprawdzonych drinków na Sylwestra >>>

Po świętach jest jeszcze pięknie udekorowana choinka, dodająca mieszkaniu subtelnego blasku i splendoru. Pomysłów na dekoracje sylwestrowego stołu jest co najmniej kilka. Może być minimalistyczna z metalowymi, lśniącymi elementami, może być elegancka biała, może też być aranżacja stołu bogata, ciężka od złota na ciemnym tle w stylu boho.

Dekoracja stołu na Sylwestra: złoto w stylu nowoczesnym

Dekoracja stołu i domu na Sylwestra zależą od konwencji w jakiej organizujemy przyjęcie. Zazwyczaj Sylwester i karnawał to czas wesołego blasku. Długie wieczory i sztuczne światło lubią oprawę ze złota. I tego błyszczącego i matowego. Najlepsze efekty osiągamy łącząc złoty błysk i mat.  Dekoracja stołu na Sylwestra jest wtedy odświętna, ale niezobowiązująca i dużo lżejsza. Na stole mogą pojawić się złote świeczniki, podkładki pod talerze, sztućce. Sprawdzą się także złote wazony i lampiony. Może też zastawa stołowa, serwetki albo obrus?

Dekoracja stołu na Sylwestra: minimalistyczna elegancka biel

Dekoracja stołu na Sylwestra może być także utrzymana w minimalistycznej bieli. Bez zbędnych ozdób i dekoracji. Jedynymi kolorami, które nie pozwolą mieć wątpliwości jaka sprawdziła nas tutaj okazja warto jest do koloru białego dołożyć trochę złota lub srebra. Srebro wprowadzi element wyrafinowanego chłodu, jak u Królowej Śniegu, złoto - jak złota biżuteria do białej sukienki - doda całości szyku i elegancji.

Dekoracja stołu na Sylwestra: złoto w stylu boho

Styl boho jest zdecydowanie najbardziej bogatym i ciężkim stylem, najbardziej spektakularnym. Dekoracja stołu w stylu boho aż ugina się od bogactwa złota i czerwieni. Ciemne: czarne, antracytowe lub bakłażanowe tło uwydatni kolor złoty, błyszczące szkło i blask świec może to być na przykład bardzo ciemny, wręcz czarny obrus. Niesamowicie wyglądają też czarne ściany wokół stołu. Przy takiej dekoracji stołu znakomicie wyglądają potrawy z elementami czerwieni – ugotowany homar, owoce granatu, czy czarny makaron z nieprawdopodobnie koralowymi krewetkami i musującym winem w wysokim kieliszku udekorowanym złotymi detalami.

Ocena: 5
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: materiały prasowe House & More

POLECANE ARTYKUŁY