Stylowy salon. Pastelowe kolory ścian

Salon zachwyca kolorystyką. Właściciele lubią pastelowe kolory, twierdzą że dzięki nim wyciszają się, a wraz z nimi wnętrza nabierają łagodności. Pastelowe kolory ściany, efektownie ozdobione motywami kwiatowymi, pasują do wiekowych mebli. Pastelowy salon jest bardzo stylowy.

Salon malowany pastelami
Salon malowany pastelami
Salon malowany pastelami
Salon malowany pastelami
Salon malowany pastelami

Róż, wrzos i lila to ulubione pastelowe kolory właścicielki. Takie odcienie wybrała na kolory ścian do salonu. Dla równowagi, by salon nie był zbyt cukierkowy, wprowadzono do wnętrza sporo szarości w metalicznym odcieniu. Salon nie omijają modne trendy. Aranżacja salonu zwraca uwagę przez dekoracyjność ścian. Pastelowe ściany ozdobione motywami kwiatowymi doskonale pasują do wnętrza i mebli. Wzory na ścianie wymysliła właścicielka, a w ich wykonaniu pomogła jej zaprzyjaźniona plastyczka.

Aranżacja salonu: stylowe meble

Właściciele kochaj stare rzeczy. Odświeżają i przemalowują stare meble. Zmieniają barwy mebli z ciemnych i intensywnych na pastelowe. Delikatne róże i lawenda dodały uroku oraz lekkości masywnym przedwojennym formom mebli. I tak przedwojenny bufet, który stoi w salonie, to wyjątkowo praktyczny i pakowny mebel. Pani domu przechowuje w nim wszystko - od długopisów po telewizor. Rozkładana kanapa, stoi żeby móc przenocować gości, w salonie swoje miejsce znalazł też fotel po babci. Przemalowany na srebrno i obity różową tapicerką prezentuje się znakomicie i zaprasza do miłej rozmowy.

Ocena: 0
Tekst: Joanna Dobkowska Stylizacja: Kasia Sawicka Zdjęcia: Marcin Czechowicz Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY