Biele i szarości to bezpieczne, neutralne kolory wnętrz urządzanych w stylu skandynawskim. Również te barwy zostały wybrane do aranżacji salonu w bloku. Dzięki nim wystrój salonu jest uporządkowany, są dobrym tłem dla dodatków.

Aranżacja salonu w stylu skandynawskim

Salon prezentowany na zdjęciach wymagał niewielkiego remontu, więc wymieniono podłogi, zastępując wiekowe wykładziny i PCW panelami imitującymi dąb bielony. Na biało pomalowano też panele ścienne i sufitowe. Pani domu chciała, by powstał salon w stylu skandynawskim.

Wielofunkcyjne wnętrze salonu

Salon pełni wiele funkcji – jest pokojem dziennym, jadalnią i sypialnią, więc wszystkie meble musiały być „zgrane”. Sosnową szafę z komisu i stolik pod telewizor właścicielka przemalowała na biało, by pasowały do skandynawskiego stylu wnętrza. Kolor zmienił również wiszący nad stołem metalowy świecznik. Rozkładaną kanapę zdobi uszyta własnoręcznie narzuta. Powyżej wzrok przyciąga minigaleria zdjęć. Półka na książki to zwykła deska sosnowa pomalowana na biało, na wspornikach, znajduje się pod samym sufitem, by nie naruszała cennej przestrzeni w aranżacji salonu. Ta aranżacja salonu udowadnia, że aby zmienić wystrój pokoju nie trzeba wydawać fortuny, wystraczy kilka zabiegów, by wnętrze nabrało styl, którym nam się podoba.
Fotel i podnóżek w bawełnianych pokrowcach to idealne miejsce na relaks. Ściana w salonie w stylu skandynawskim pokryta została pokryła szarą raufazą w płynie (farba z trocinkami, nadająca powierzchni strukturę).

Aranżacja salonu jest przytulna, a spokojne zestawienie naturalnych kolorów powoduje, że wystrój salonu można zmieniać bazując tylko na kolorze dodatków.