Salon w wiosennych kolorach: dwie aranżacje wnętrz

Wiosną warto zmienić wystrój salonu, wprowadzając do niego kolorowe dodatki: żółte i zielone. Dzięki drobnym zmianom salon zyska świeży wygląd. Zobacz dwie aranżacje salonu i zdjęcia wnętrz.

Salon w kolorach wiosny
Salon w kolorach wiosny
Salon w kolorach wiosny
Salon w kolorach wiosny
Salon w kolorach wiosny

Salon nie wymagał dużego remontu. Białe ściany i drewniana podłoga posłużyły jako neutralne tło dla aranżacji salonu, idealne do kolorystycznych eksperymentów. Wprowadziliśmy do salonu wiosenne kolory: zieleń pierwszych liści, jasny fiolet bzu, mocny róż i żółć wiosennych kwiatów. Zmiany zaczęliśmy od pomalowania ścianki działowej na intensywnie zielony kolor. W oknie zawiesiliśmy duże płaszczyzny czerwonych i zielonych zasłon.

Aranżacja 1: salon w nasyconych kolorach

Nasycone kolory zdominowały wystrój salonu. Na ich tle szczególnie widoczny stał się amarant krzeseł ustawionych wokół okrągłego stołu ze szklanym blatem. Zdecydowane barwy pojawiły się w dodatkach, takich jak różowe i zielone poduszki oraz błękitny koc. W wiosennym wnętrzu nie mogło zabraknąć świeżych kwiatów, które dekorują stół i nawiązują do intensywnej barwy amarantowych krzeseł. Zielonemu stolikowi w kąciku wypoczynkowym towarzyszą barwne poduszki ułożone na jasnej sofie i fotelu w odcieniu intensywnego błękitu.

Aranżacja 2: salon w delikatnych pastelach

Odmieniliśmy pokój, wprowadzając do niego pastelowe kolory oparte na zestawieniach delikatnych zieleni i rozbielonych żółci. Układ mebli pozostał ten sam. Różowe krzesła zyskały jedynie nowe, beżowe obicia. Zmiana zasłon nadała charakter całemu wnętrzu.

Zdecydowaliśmy się na tkaninę w kolorze złamanej zieleni i jasne firany w geometryczne wzory. Jaskrawozieloną ściankę działową przemalowaliśmy na kolor kawy z mlekiem, pasujący do oliwkowej tonacji salonu. Niebieskie pokrycie fotela zastąpiliśmy kremowym, a zielony stolik ustąpił miejsca podobnemu w kolorze drewna. W pokoju pojawiło się sporo elementów z wikliny. Takie są ramy krzeseł, podkładki pod talerze, a nawet stojąca na stole miseczka.

Ocena: 0
Tekst: Kinga Katus Zdjęcia: Krzysztof Zasuwik

POLECANE ARTYKUŁY