SALON aranżacje. Salon w męskim stylu

Salon dla faceta ma industrialny styl. Oto męskie wnętrze salonu, w którym ściana w kolorze betonu, stali oraz sprzęty przejęte z magazynów fabrycznych współistnieją z drewnianymi meblami i dodatki o orientalnym rodowodzie. Aranżacja salonu spodoba się osobą lubiącym nowoczesny wystrój wnętrz.

Salon industrialny
Salon industrialny
Salon industrialny
Salon industrialny
Salon industrialny

Salon dla facet odzwierciedla osobowość właściciela. Paweł jest młodym inżynierem i fotoamatorem. Fascynuje go architektura, ale i podróże do egzotycznych krajów. Chciał mieć salon oryginalny, podoba mu się styl industrialny, męskie wnętrze miało być urządzone z dużą dozą swobody. Oto jak sobie z tym zadaniem poradził architekt wnętrz.

Salon dla faceta: aranżacja

Stąd pomysł w aranżacji męskiego wnętrza, by do projektowanego salonu z miejscem do pracy przenieść jego wspomnienia z podróży. Jedną ścianę w salonie zajęły więc ulubione fotografie, a powstała kompozycja nadała wyraz całemu wnętrzu. Ponieważ Paweł pracuje w domu tylko od czasu do czasu – głównie przy komputerze – możliwe było zastosowanie konsoli zamiast klasycznego biurka. By zapewnić najlepszy dostęp do światła dziennego, stanęła przy oknach. Niezbędne sprzęty – skaner oraz drukarka – umieszczone na szafce obok, pozostają dyskretnie na uboczu salonu. Dzięki takiej organizacji przestrzeni w męskim wnętrzu wystarczy usunąć laptop, a salon staje się ponownie stuprocentowym salonem, a konsola – jego szlachetną ozdobą. Ustawione w pobliżu konsoli miniławy nawiązujące do niej prostą formą mogą służyć jako podręczne stoliki albo siedziska.

W salonie industrialny charakter betonowej ściany i stalowej konstrukcji nietypowego regału oraz szafki z lakierowanej proszkowo stali zintegrował się wizualnie z elementami o orientalnym rodowodzie – drewnianymi meblami w ciepłym odcieniu. Powstała spójna kompozycja salonu uzupełniona o nowowczesne sprzęty.

Ocena: 0
Tekst: Kinga Zalewska-Stochmal Stylizacja: Kinga Zalewska-Stochmal Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY