Projekt otwartej przestrzeni: salon z kuchnią gotowe do dalszych przemian!

Projekt salonu z kuchnią otwarty jest na ciągłe i dalsze zmiany. Gotowy na przyjęcie gości, przemeblowania i nowe przedmioty. Zainspiruj się nowoczesnym projektem otwartej przestrzeni salonu z kuchnią – urządzonym na gotowość do zmian!

Wyspa kuchenna ze stołem dla gości
Fototapeta na ścianie w kuchni
Fototapeta z lotu ptaka na ścianie za szkłem w kuchni
Projekt salonu z kuchnią z barwnymi meblami
Graficzna podłoga z płytek jak dywan

W projekcie otwartej przestrzeni salonu z kuchnią wykorzystano w pełni walory dużych, dających wiele światła okien. Świetlisty efekt w projekcie salonu podkreślono jednolicie białą kolorystyką ścian, która potęguje wpadające z zewnątrz światło dzienne. Dzięki neutralnym ścianom można było poszaleć z kolorystyką dodatków i większych mebli w salonie. W efekcie tych zabiegów wnętrze salonu z kuchnią, choć przestrzenne i pełne oddechu, wibruje rozedrganymi wzorami i nasyconymi kolorami!

Otwarta przestrzeń salonu z kuchnią: kolor i grafika

Przyjazną i niezwykle towarzyską atmosferę w projekcie wnętrza salonu z kuchnią zbudowano na bazie neutralnej kolorystyki ścian, ciepłego wybarwienia drewnianej podłogi oraz czystych kolorów podstawowych, jak z obrazów Mondriana, w meblach i w dodatkach. Intensywnie niebieski narożnik, czerwona lodówka i żółty stolik kawowy zbudowały optymistyczny kącik wypoczynkowy salonu. Kolor wkradł się też w kreatywny sposób do przestrzeni białej zabudowy kuchni oraz w strefę kuchennej wnęki z nietypową fototapetą.

Projekt salonu z kuchnią: nieoczywistości

Dla kolorystycznej równowagi biała i prosta zabudowa kuchenna z lakierowanego MDF-u , umieszczona naprzeciw panoramicznych okien, stała się także polem do kreatywnego zagospodarowania. Dzięki farbie magnesowej wybrany fragment ściany w kuchni służy do ekspozycji przywożonych z każdej podróży pamiątkowych magnesów. Dwupoziomowa wyspa kuchenna to tak naprawdę dwa osobne meble. Zestawione stanowią centrum kulinarne z barkiem, który sprzyja przyrządzaniu potraw razem z przyjaciółmi. Gdy spodziewamy się większej ilości gości, stół można zdezintegrować z bryłą wyspy kuchennej i wystawić nawet na środek salonu. Jednolicie białe wykończenie zarówno wyspy jak i stołu spaja obydwa meble w umownie białą konwencję strefy kuchennej. Proste oświetlenie z przeskalowanych żarówek na kolorowych kablach dodało lekkości tej strefie.

Sprawdź też: płytki cementowe w przestrzeni wnętrz >>

Miętowy taboret i graficzne tekstylia ożywiają strefę siedzisk przy stole i barku. Heksagonalny motyw na elementach dekoracyjnych (pudełkach, ściereczkach) nawiązuje bezpośrednio do efektownej podłogi, umownie (udając chodnik) wydzielającej strefę kuchni. Na końcu efektownego chodnika odnajdujemy ciemną stronę kuchni – trudną do zidentyfikowania na pierwszy rzut oka krótszą ścianę kuchenną wyłożono intensywną fototapetą przedstawiającą pomost i głęboką wodę, sfotografowane z lotu ptaka. Fotografię wydrukowano na papierze odpornym na wilgoć i zarysowania. Dla pewności dolną strefę z fototapetą, najbardziej narażoną na zachlapanie, zabezpieczono przeziernym szkłem.

Projekt salonu z kuchnią: kreatywne urządzanie

Projekt salonu to jasne i czyste podstawy (prosta zabudowa kuchenna, jednolity kolor ścian, drewno na podłodze, gładka kolorystyka mebli wypoczynkowych), które dały pełne przyzwolenie do najbardziej zwariowanych eksperymentów we wnętrzu. Dodatkowe sprzęty, pamiątki, drobne meble mogą w dowolnej konfiguracji "przeparadować" przez tak zorganizowaną aranżację salonu z kuchnią, nie tworząc przy tym wrażenia przeładowania czy zadęcia. Dla osób, które kochają zmiany i szybkie tempo życia, takie projekt salonu wydaje się być najlepszym z możliwych!

Ocena: 0
Tekst: Agnieszka Zawadzka Źródło: M jak Mieszkanie 08/2015 Projekt wnętrz: MADAMA / www.madama.pl Zdjęcia: Yassen Hristov

POLECANE ARTYKUŁY