Nowoczesny SALON w mieszkaniu na poddaszu. Ciekawa aranżacja wnętrza

Nowoczesny salon w mieszkaniu współwłaścicieli agencji internetowej znajduje się na poddaszu. Wnętrze przeobraża się niemal z miesiąca na miesiąc. Wciąż wymieniane są meble i dodatki w nowoczesnym salonie, zmienia się kolorystyka ścian. Centrum mieszkania na poddaszu stanowi obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią.

Salon na poddaszu
Salon na poddaszu
Salon na poddaszu

Młodzi, interesujący się sztuką i designem, nie chcieli mieszkać w bloku. Przechodząc obok terenu byłej fabryki, zauważyli ogłoszenie o sprzedaży mieszkań, wdrapali się na ostatnie piętro i... - Gdy tylko weszliśmy do tego mieszkania, ono już było nasze - opowiada właścicielka. Od tej pory cały czas urządzają nowoczesny salon na poddaszu. Powodem zmian wystroju wnętrz są wydarzenia w życiu rodziny - tak istotne jak przyjście na świat dziecka. Musieli urządzić pokój dziecinny. Niekiedy zaś o rewolucji w domu decyduje przypadek, na przykład brak ładnej sofy we wcześniej wybranym kolorze lub ciekawa lampa na sklepowej wystawie. Bardzo często kupujemy rzeczy impulsywnie, bo po prostu nam się spodobały. Potem dopasowujemy do nich otoczenie. Jest to tym łatwiejsze, że bazę stanowią białe ściany i neutralna drewniana podłoga.

Nowoczesny salon z aneksem

Przestronny nowoczesny salon, połączony z aneksem kuchennym i jadalnią, początkowo utrzymany był w odcieniach brązów i beżów, ale właściciele kupili czerwoną kanapę i to ona zaczęła dyktować ton wystroju wnętrza. Proste schody, efektownie przecinające przestrzeń, prowadzą na strych. Tam znajdowała się kiedyś sypialnia gospodarzy. Teraz urządzili w tym miejscu gabinet oraz pokój dla gości. Centrum domu stanowi obszerny salon połączony z kuchnią i jadalnią. Skórzana czerwona kanapa została kupiona (wraz z pufem) w Patt Mebel. Stojące lampy pochodzą z salonu Meble VOX. Dywan - to już czwarty z kolei - właściciele kupili w sklepie Komfort, a półkę marki Habitat na płyty CD - w Hofcie. Mieszkanie i jego wystrój ciągle się zmieniają.

Ocena: 0
Tekst: Wanda Modzelewska Zdjęcia: Mariusz Bykowski Źródło: M jak mieszkanie

POLECANE ARTYKUŁY