Nowoczesny salon. Aranżacja salonu w kolorze pomarańczowo-szarym

 Aranżacja salonu zdjęcia

Nowoczesna aranżacja salonu w kolorach: szarym, białym i czarnym.

Fot. Mariusz Bykowski

Salon urządzony nowocześnie. Proste kształty mebli i efektowna szara ściana sprawiają, że wystrój salonu jest oszczędny. Taka aranżacja salonu nie znudzi się, ponieważ łatwo ją zmienić przez kolorowe dodatki.

Właścicielka choć wiedziała, w jakim stylu będzie jej salon (nowoczesny, przestronny, trochę jak loft, ale przytulny), postanowiła zdać się na profesjonalistów. Projekt wnętrz powierzyła firmie Orange Studio.

 

Zobacz także:  Jak urządzić ładnie salon

 

Architekci Marlena i Michał Siwek zebrali pomysły właścicielki dotyczące aranżacji salonu w całość i dodali nowe ciekawe rozwiązania. Dzięki temu aranżacja salonu jest dopracowana w każdym szczególe.

Aranżacja salonu: kolory i dekoracje ścian

Aranżacja salonu jest monochromatyczna. We wnętrzu królują biel, szarość, czerń - ulubiona paleta kolorów właścicielki. Ściany w salonie początkowo planowała wykończyć betonem architektonicznym, w końcu zdecydowała się na dużo tańszy dekoracyjny tynk – naniesiony ząbkowaną pacą i pokryty szarą, a potem srebrną farbą wygląda efektownie i zdobi salon. Aranżacja salonu została ocieplona przez drewniane podłogi (olejowane dębowe deski), jasnobrązowe ramy okienne, miękkie tkaniny i karmelową skórzaną sofę. Właścicielka wypatrzyła ją w salonie Kler i od razu wiedziała, że mebel musi trafić do jej salonu.

 Aranżacja salonu zdjęcia salon

Dekoracyjna ściana w salonie została pokryta tynkiem strukturalnym i pomalowana na srebrno.

Fot. Mariusz Bykowski

Aranżacja salonu: meble do salonu

Szafki w salonie, jak większość mebli w mieszkaniu, wykonał stolarz Jacek Pytlik. Projektanci wnętrz wybrali do salonu lakierowany na biało i szaro MDF, bo dobrze podkreśla dekoracyjną fakturę ścian w salonie. W górnych szafkach przygotowano miejsce na rolowany ekran do projektora. Właścicielka od lat interesuje się dizajnem. Na pierwsze spotkanie z projektantką przyniosła na pendrivie swoje inspiracje. Koniecznie chciała mieć w salonie przezroczysty stolik Essey i krzesła Louis Ghost firmy Kartell, płytki Muri di Marazzi, a w kuchni biały sprzęt.

 Aranżacja salonu meble

Właścicielka koniecznie chciała mieć w salonie przezroczysty stolik Essey.

Fot. Mariusz Bykowski

Ocena: 0
Tekst: Matylda Gruman Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY