Przyjęcie weselne zaaranżowane w ogrodzie, to coraz częstszy pomysł młodych par. Jeśli zdecydujesz się na ślub i wesele w ogrodowej scenerii musisz zadbać o odpowiednią dekorację. Zobacz jakie dekoracje ślubne można wkomponować do ogrodu. Pomożemy stworzyć Ci wyjątkową atmosferę przyjęcia w ogrodowej scenerii.

Ślub w ogrodzie: bajeczne dekoracje ślubne

Romantyczna sceneria ogrodu, biały namiot, zielona trawa, alejki róż, rześkość powietrza. Sceneria, która przypomina nam przyjęcie weselne widziane w amerykańskich komediach romantycznych. Właściwie czemu nasz ślub nie może być tak wyjątkowy jak w hollywoodzkich ekranizacjach?

Ślub w plenerze ma swój niewątpliwy urok, jest doskonałym pomysłem dla osób, które pragną oryginalnej niezapomnianej uroczystości. Ślub może być utrzymany w sielskiej aranżacji lub pełnej elegancji, zależy to od wybranej stylizacji.

Dekoracje ślubne: ogrodowe dekoracje ślubne

W dekoracjach ślubnych w ogrodzie należy zadbać o dekorację stołów i altanki oraz krzeseł dla gości. Na weselnych stołach zadbajmy, aby znalazły się na przykład: płatki róż, perełki, pływające świece, eleganckie świeczniki i oczywiście naturalne kwiaty.

Krzesełka powinny być białe lub nakryte specjalnymi tkaninami, najlepiej w jasnych, kremowych kolorach. Dodatkowo krzesło musi być przewiązane gustowną kokardą i dekoracją kwiatową.

Elegancko będzie wyglądał dywanik z płatkami róż, a do tego dużo świeżych kwiatów przeplatanych ozdobnymi materiałami, stojące kwiaty w donicach, bukiety mogą tworzyć zielone alejki. Rozłożony dywan, czy wykładzina może być w kolorze fioletu, ważne, aby komponowała się z pozostałymi elementami dekoracji ślubnych.

W stylowym, bardzo eleganckim pomyśle na dekoracje ślubne mogą pojawić się nawet piękne, kryształowe żyrandole w ślubnym namiocie! Dobrze, jeśli elementy dekoracji ślubnych robione są ręcznie, szczególnie urocze dodatki, takie jak numery stolików, ozdoby krzeseł, pierścienie do serwetek.

Dekoracje ślubne: nastrój w ogrodzie i dobór kolorów

Letnie wesele w ogrodzie jest pełne intensywnych barw. Jasne barwy są zawsze bazą. Biel to podstawowy kolor, jakie towarzyszy nam w najbardziej uroczystych chwilach życia. Mowa tutaj również o weselu. Biel jest elegancka, klasyczna i symbolicznym znaczeniu. Biel daje wiele możliwości dla dobierania dekoracji ślubnych. W tej aranżacji biel stała się barwą dominującą, dając wyraz i tło dla kwiatów oraz pięknej zastawie stołowej. Najmodniejsze łączenia kolorów na sezon 2013 to biel z fioletowymi, bądź zielenią. 

W dekoracjach ślubnych królują również intensywne, energetyczne kolory, takie jak oryginalna mięta, czy rześka pomarańcz.

Świece, lampiony są konieczne, należy podłączyć je wieczorem, romantyczna poświata świec będzie bardzo efektowna i romantyczna.

Przyjęcie weselne w ogrodzie: aranżacje ślubne i białe namioty

Wesele w ogrodzie wymaga też odpowiednio dużego terenu, by rozstawić namioty. Miejsce powinno być ładne i przestronne, tak by dało się postawić stoły i krzesła dla gości. Powinno być więc w miarę równe, ładnie porośnięte trawą. Namioty ustawione w ogrodzie muszą być wodoodporne, abyśmy nie musieli martwić się deszczem.

Najlepszy ogród stworzony na przyjęcie weselne, powinien być przestronny, zadrzewiony, ładnie wypielęgnowany, spory trawnik będzie ogromnym atutem oraz krzewy posadzone tak, które stworzą ciekawe zaułki.
Warto zadbać o utwardzony podest lub parkiet, na którym zgromadzeni goście będą się do woli oddawać tańcom. Miejsce do tańczenia powinno być wydzielone i specjalnie utwardzone.

Wesele w ogrodzie, może być piękniejsze niż w sali. Charakter wesela na wolnym powietrzu może być zarówno formalny i uroczysty, jak i rodzinno-kameralny przyjęciem.