Biała cegła w mieszkaniu. 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą!

Cegła we wnętrzu jest trendy! Obok charakterystycznej czerwonej cegły ogromną popularnością cieszy się ta w kolorze białym. Cegła może pojawić się w pokoju dziennym, kuchni, przedpokoju, a nawet w łazience. Zainspirujcie się naszą galerią. Znajdziecie w niej aż 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą w roli głównej!

Biała cegła na ścianie w salonie
Biała cegła w łazience
Biała cegła w sypialni
Biała cegła w mieszkaniu. 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą!
Biała cegła w mieszkaniu. 25 POMYSŁÓW na aranżacje wnętrz z białą cegłą!

Cegła lub płytki imitujące cegłę to doskonałe rozwiązanie na ozdobienie ściany w wybranym przez nas pomieszczeniu. Dzięki takiej aranżacji wnętrze nabiera charakteru. Jeśli nie jesteście fanami mocnych kolorów czy tapet - biała cegła to doskonałe rozwiązanie zarówno dla wielbicieli minimalizmu, jak i fanów ponadczasowej klasyki.

Do jakich wnętrz pasuje biała cegła na ścianie?

Cegła na ścianie w aranżacji wnętrz pojawia się zazwyczaj jako element dekoracyjny na jednej ze ścian w wybranym przez nas pomieszczeniu. Staje się główną ozdobą i przyciąga wzrok. Warto pamiętać, że cegła we wnętrzu nie może zdominować aranżacji, dlatego najczęściej pojawia się jedynie na jednej ścianie, bądź jej fragmencie. Zazwyczaj jest to ściana z telewizorem, kominkiem lub z kanapą. Jeśli chodzi o przedpokój możemy wybrać dowolnie, na której ścianie ma się znaleźć cegła. Ważne jednak, aby cegła była wyksponowana, więc nie warto układać jej na powierzchni na której planujemy dużą zabudowę. Biała cegła pojawia się również w sypialni. W takiej aranżacji stanowi doskonałe tło dla łóżka. Ciekawostką jest układanie cegły w łazience. Z racji tego, że jest to pomieszczenie narażone na dużą wilgotność musimy pamiętać o jej odpowiednim zabiezpieczeniu. Unikajmy układania cegły blisko stref mokrych czyli przy wannie i umywalce! Cegła na ścianie doskonale sprawdza się we wnętrzach urządzonych w stylu minimalistycznym, loftowym i skandynawskim. Możemy się zdecydować na tego typu dekoracje również w klasycznych wnętrzach, ale warto zastanowić się nad jej kolorem: czy biały faktycznie będzie pasował do aranżacji czy może lepiej wybrać tradycyjną, czerwoną cegłę.

Czym zastąpić białą cegłę we wnętrzu?

Cegłę we wnętrzu możemy zastąpić płytkami imitującymi ten materiał. Jest to doskonała propozycja do mieszkań w bloku, gdzie nie zawsze możemy pozwolić sobie na montaż prawdziwej cegły. Płytki imitujące cegłę nie wymagają fugowania i możemy pomalować je na dowolny kolor, dzięki czemu doskonale komponują się z niemal każdą aranżacją. W galerii prezentujemy Wam przegląd aranżacji wnętrz z białą cegłą w roli głównej!

Wybieramy cegły na ścianę: WIDEO poradnik

Jak wykorzystać cegłę do dekoracji ściany we wnętrzu. Z czym łączyć cegłę w aranżacji mieszkania, jaki wybrać kolor cegieł, jak je ułożyc na ścianie: zapytaliśmy eksperta.

Galerie zdjęć: wnętrza z cegłą na ścianie

Inspiracje z prawdziwych wnętrz, w których zastosowano cegły na ścianie. Pomysły na aranżacje z cegłą w stylu nowoczesnym i industrialnym, w stylu klasycznym, rustykalnym, czy skandynawskim.

Ocena: 5
Tekst: Milena Tuzimek Zdjęcia: Marcin Czechowicz, Sebastian Oleksik, Mariusz Bykowski, Łukasz Kozyra, Konrad Kalbarczyk, EG Projekt - Architekt Ewelina Golinowska, P. Kulikowski/Perfect Space

POLECANE ARTYKUŁY