Mieszkanie loft ma surową stylistykę, nawiązuje po wnętrz poprzemysłowych. Jeśli chcesz mieć mieszkanie urządzone jak loft, jest kilka trików wnętrzarskich, które pozwolą osiągnąć taką aranżację wnętrza. Mieszkanie loft o przemysłowym charakterze można stworzyć nawet w bloku, czy kamienicy. Jaki jest przepis na loft? Taka aranżacja wnętrz stawia na otwarte przestrzenie pełne jasnych barw i światła oraz wyposażenie nawiązujące do stylu przemysłowego - ze szkła i metalu, ale też z naturalnych materiałów. Wybierz oświetlenie jak z fabryki.

Aranżacja wnętrz loft: przestrzeń

W mieszkaniu loft ważna jest przestrzeń. Nie trzeba wyburzać wszystkich ścian, ale mieszkanie musi sprawiać wrażenie otwartego. Dlatego warto się zastanowić, które ściany działowe można zburzyć, jak poszerzyć otwory drzwiowe, które wnętrza można połaczyć i otworzyć.

Surowość w aranżacji wnętrz

Surowość to główna cecha mieszkania loft. Taki wystrój wnętrza można osiągnąć przez odpowiednie wykończenie ścian, świadome wykorzystanie elementów instalacji do aranżacji wnętrza. Pomalowane lub zostawione w naturalnym kolorze cegły to typowy element aranżacji loftu. Niewykończone granice między murem a tynkiem. Przewody elektryczne puszczone na zewnątrz – dla bezpieczenstwa w specjalnych rurkach, tzw. peszlach. Na podłodze malowany parkiet, wylewka betonowa lub żywiczna (wygląda odpowiednio, ale dzięki niej będzie przytulniej – jest ciepła i miła w dotyku).

Loft: aranżacja wnętrz i przemysłowe dodatki

Aranżacja wnętrz mieszkania w klimacie loftu musi mieć przemysłowe dodatki, industrialne dekoracje. Najbardziej efektowne jest oświetlenie, ale też garażowe włączniki i kontakty, elementy ze stali, np. drzwi, tablice z hasłami BHP. Nowoczesne formy mebli o gładkich powierzchniach świetnie wyglądają w aranżacji wnętrz o loftowym charakterze - z ceglanymi ścianami i podłogą ze starych desek. Ale pamiętaj, że urządzając mieszkanie loft ważne jest staranne wykończenie. Przewody elektryczne nie mogą tworzyć bezładnej plątaniny, gniazda muszą być równo osadzone, na jednym poziomie. Przemysłowa aranżacja wnętrz wbrew pozorom potrzebuje precyzji!