Aranżacja wnętrz w stylu loft. Jak urządzić mieszkanie loft

Marzysz o mieszkaniu w stylu loft? Podoba ci się aranżacja wnętrz w klimacie industrialnym? Radzimy, jak urządzić mieszkanie, którego wystrój nawiązuje do loftu. Jak wykreować loft: inspiracje.

mieszkanie loft
mieszkanie loft
mieszkanie loft
mieszkanie loft
mieszkanie loft

Mieszkanie w stylu loft ma surową stylistykę, nawiązuje do wnętrz poprzemysłowych. Jeśli chcesz mieć mieszkanie urządzone jak loft, jest kilka trików wnętrzarskich, które pozwolą osiągnąć taką aranżację wnętrza. Mieszkanie loft o przemysłowym charakterze można stworzyć nawet w bloku czy w kamienicy. Jaki jest przepis na loft? Taka aranżacja wnętrz stawia na otwarte przestrzenie pełne jasnych barw i światła oraz wyposażenie nawiązujące do stylu przemysłowego - ze szkła i metalu, ale też z naturalnych materiałów. Wybierz oświetlenie jak z fabryki.

Zobacz: Aranżacja wnętrz w stylu amerykańskim. Luksus, symetria i przestrzeń >>>

Styl loft: przestrzeń

W mieszkaniu loft ważna jest przestrzeń. Nie trzeba wyburzać wszystkich ścian, ale mieszkanie musi sprawiać wrażenie otwartego. Dlatego warto się zastanowić, które ściany działowe można zburzyć, jak poszerzyć otwory drzwiowe, które wnętrza można połaczyć i otworzyć.

Przeczytaj: Aranżacja wnętrz. Wnętrza domu w kolorach natury >>>

Styl loft: wnętrza industrialne

Wysokość, przestrzenność i artystyczny klimat wnętrza loftu sprzyja twórczemu myśleniu. Tego typu przestrzenie idealnie nadają się więc na siedzibę biura. Aby zachować atmosferę i styl industrialny wnętrza, można zrezygnować z dzielenia mieszkania na oddzielne pomieszczenia. Podczas aranżacji loftu warto wydzielić jedynie aneksy do pracy, spotkań i relaksu. Rozwiązaniem zapewniającym dostosowanie charakteru loftu zarówno do potrzeb biznesowych, jak i mieszkaniowych, a także niebanalny efekt jest zastosowanie eklektyzmu. Niezwykłe, designerskie elementy wyposażenia i dodatki, takie jak stolik do kawy zrobiony z silnika samochodowego, fabryczne schody czy fragment dźwigu w salonie, podkreślą nowoczesność i styl industrialny loftu, a odpowiednio dobrane do nich meble i detale w bardziej tradycyjnym stylu (wiklinowe kosze, doniczki z kwiatami i ziołami, strojne lampy w stylu retro oraz kominek) ocieplają wnętrza i tworzą przytulną atmosferę. Wszechogarniająca biel ścian dodatkowo powiększa optycznie mieszkanie urządzone w lofcie, jednak by projekt wnętrza nie raził fabryczną surowością, warto wprowadzić kolorowe detale – wysokie pomieszczenia o pobielonych ceglanych ścianach są doskonałym tłem dla barwnych mebli, fotografii i dekoracyjnych dodatków, które ocieplają otoczenie, nie pozbawiając wnętrza jego walorów. Również ogień w kominku łagodzi zimno białych ścian.

Nie przegap: Mieszkanie w kamienicy, czyli aranżacja wnętrza z klimatem wg pracowni halo.architekci >>>

 

Styl loft: surowość w aranżacji wnętrz

Surowość to główna cecha mieszkania loft. Taki wystrój wnętrza można osiągnąć przez odpowiednie wykończenie ścian, świadome wykorzystanie elementów instalacji do aranżacji wnętrza. Pomalowane lub zostawione w naturalnym kolorze cegły to typowy element aranżacji loftu. Niewykończone granice między murem a tynkiem. Przewody elektryczne puszczone na zewnątrz – dla bezpieczenstwa w specjalnych rurkach, tzw. peszlach. Na podłodze malowany parkiet, wylewka betonowa lub żywiczna (wygląda odpowiednio, ale dzięki niej będzie przytulniej – jest ciepła i miła w dotyku).

Polecamy: Pomysł na stary PARKIET: kolorowy WZÓR na PARKIECIE Odnawiamy parkiet >>>

Styl loft: przemysłowe dodatki

Aranżacja wnętrz mieszkania w stylu loftu musi mieć przemysłowe dodatki, industrialne dekoracje. Najbardziej efektowne jest oświetlenie, ale też garażowe włączniki i kontakty, elementy ze stali, np. drzwi, tablice z hasłami BHP. Nowoczesne formy mebli o gładkich powierzchniach świetnie wyglądają w aranżacji wnętrz o loftowym charakterze - z ceglanymi ścianami i podłogą ze starych desek. Ale pamiętaj, że urządzając mieszkanie loft, ważne jest staranne wykończenie. Przewody elektryczne nie mogą tworzyć bezładnej plątaniny, gniazda muszą być równo osadzone, na jednym poziomie. Przemysłowa aranżacja wnętrz wbrew pozorom potrzebuje precyzji!

Więcej: Parkiet przemysłowy: efektowna posadzka drewniana do każdego pomieszczenia >>>

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft? GALERIE ZDJĘĆ

Zobacz galerie zdjęć mieszkań loft w różnych stylach i zdecyduj, jak chcesz urządzić swoje wnętrza. Te fotografie to doskonałe źródło inspiracji.

Zobacz również: Oryginalne pomysły na aranżacje wnętrz >>>

Ocena: 0
Tekst: Zuza Olczak Zdjęcia: Marcin Czechowicz

POLECANE ARTYKUŁY