Kominki gazowe, elektryczne, tradycyjne i biokominki. Który sprawdzi się w twoim domu?

2023-05-22 16:11

Wygląda jak telewizor, regał, lampion lub nowoczesny grill ogrodowy. Może wyróżniać się paleniskiem panoramicznym, ładnym cokołem albo trzystronnym przeszkleniem. Kominek to niezaprzeczalna ozdoba wnętrza.

Kominek
Autor: serwis prasowy marki Skantherm Miło, gdy kominek, poza ciepłem i ładnym widokiem ognia, dostarcza nam też dodatkowych „atrakcji”. Jest np. meblem salonowym. Dzięki otwartym półkom i zamkniętym szufladom może służyć do przechowywania drewna na opał czy innych kominkowych akcesoriów. Sprawdza się jako ława do siedzenia, regał lub przesłona dzieląca pomieszczenie na dwie strefy. Na zdj. kominek wolnostojący Elements Front 603 marki Skantherm. Do wyposażenia w moduły pozwalające na rozbudowę kominka, stworzenie wielu kombinacji zabudowy,

Do wyboru masz całą gamę kominków.

Począwszy od mobilnych, które nie wymagają podłączeń, są zasilane biopaliwem, nie wydzielają dymu, popiołu, sadzy. Poprzez kominki elektryczne – włączane do gniazdka, z paleniskiem do złudzenia przypominającym prawdziwe płomienie. Aż po gazowe i opalane drewnem – z przewodami odprowadzającymi spaliny, dym.

Bez względu na to, na który się zdecydujesz, pamiętaj, że kominek powinien zdobić pomieszczenie. Zwróć uwagę na szczegóły (materiał, kolor, wykończenie, dodatkowe funkcje urządzenia). Dopasuj go do stylu wnętrza. Zastanów się też, co ma bardziej przykuwać uwagę: obudowa kominka czy płomienie?

Biokominek

Biokominek Globe Low Foot marki Vauni jest niewielki (61x60x58 cm) i waży 38 kg. Ustawisz go na podłodze, większym blacie, przesuwać z miejsca na miejsce – bez obawy, że wyleje się z niego paliwo (bioetanol pozostanie w zbiorniku, nawet gdy odwrócisz kominek „do góry nogami”). Czasza urządzenia jest ruchoma, obraca się o 360˚. Wszystko po to, by można było podziwiać ogień z dowolnego punktu pokoju. Poj. palnika 2 l, maks. czas pracy 5 godz., regulacja płomienia, różne kolory obudowy i warianty wykończenia wkładu palnika.

Biokominek
Autor: serwis prasowy marki Vauni

Panoramiczny

Długi rząd płomieni to efektowny widok. Gwarantuje go kominek gazowy Leo 200 z wkładem horyzontalnym. Model na zdj. mierzy aż 201 cm długości i ma dyskretną ramkę fasady (bo nie obudowa, a ogień gra tu rolę pierwszoplanową). Idealny do dużych wnętrz. Świetnie wygląda z okładziną ścienną z kamienia.

Kominek gazowy
Autor: serwis prasowy kratki.com

Jak telewizor

Zamiast wiadomości wolisz oglądać skaczące w kominku płomienie? Model Horizon XS 3 marki Bellfires, gazowy, sterowany pilotem jest pozbawiony wystającej zewnętrznej ramki, co podkreśla jego minimalistyczny charakter. 

Kominek gazowy
Autor: serwis prasowy marki Bellfires
Biokominek
Autor: serwis prasowy kratki.com Biokominek Delta w grubych ramkach. Naścienny, stal szlifowana, stal malowana proszkowo,

Wolnostojący

Tradycyjne piecyki opalane drewnem, tzw. kozy, nie są zarezerwowane wyłącznie do domów w stylu rustykalnym. Mogą mieć nowoczesną formę, jak Scan 66-4 marki Jotul, i świetnie się odnajdować w prostych, współczesnych aranżacjach. Kominek wyróżnia się owalnym kształtem, chłodną w dotyku rączką ze szkła mrożonego oraz podwójnym systemem spalania (wykorzystuje energię do wytwarzania ciepła, a nie dymu). Wyposażony jest w cokół, mogący pełnić funkcję półki. Występuje w wersji białej oraz czarnej.

Kominek wolnostojący
Autor: serwis prasowy marki Jotul

Na trzy strony

Aby móc przyglądać się płomieniom niemal z każdej strony, warto zainwestować w kominek z wkładem z trzema szybami. Realistycznie i trójwymiarowo. Kominek gazowy Room Divider Large 3 marki Brunner dostępny jest również w wersji wiszącej.

Kominek gazowy
Autor: serwis prasowy marki Brunner
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE