Tapety dla dzieci: jak wybrać bezpieczne i ładne. 10 aranżacji w pokoju dziecka

Ładna tapeta w pokoju dziecka sprawi, że aranżacja wnętrza nabierze przytulności, a nawet baśniowego wymiaru. Ważne, aby wybrać tapetę dla dziecka bezpieczną i dopasowaną do jego wieku i zainteresowań.

Tapeta na ścianie - królik
Tapeta dla chłopca- auta
Kosmiczne tapety dla dzieci
Tapety dla dzieci: poznajemy świat
Zabawne tapety dla dzieci

Aranżacja z tapetą w pokoju dziecka to zawsze dobry wybór. Umiejętnie dobrana tapeta ożywi wnętrze, nada mu wyrazu, a nawet nieco bajkowego wymiaru. Wszystko zależy od tego, jaką tapetę dla dziecka wybierzemy. Dostosujmy ją do wieku dziecka, zainteresowań, ale także aranżacji pokoju.

Tapety w pokoju dziecka: aranżacje z pomysłem

Tapeta w dziecięcym pokoju może być położona na wszystkich ścianach, albo tylko na jednej. Jeśli decydujemy się na dekoracje wszystkich ścian, zwróćmy uwagę, aby tapeta nie była zbyt wyrazista i przytłaczająca. Mocny wzór i kolor tapety może sprawić, że pokój dziecka wyda się męczący. Wybierajmy raczej tapety o małych, delikatnych wzorach i rozbielonych kolorach.

Kreatywny pokój dziecka
camera

Niestandardowe pokoje dzieci: zdjęcia i inspiracje na ciekawe kolory w pokoju dziecka

LISTA ZAKUPÓW

Czytaj też: 10 pomysłów na zabawne poduszki w pokoju dziecka >>>

Inaczej możemy zaaranżować pokój dziecka, gdy decydujemy się na tapetę tylko na jednej ze ścian. Wówczas może ona być bardziej wyrazista i kolorowa. Ciekawym rozwiązaniem będą tapety dla dzieci z postaciami bajkowymi, z elementem edukacyjnym – na przykład tapeta odwzorowująca kontynenty i mapę świata. Wszystko zależy od wieku dziecka i jego zainteresowań.

Tapety dla dzieci: bezpieczeństwo i higiena

Wybierając tapetę dla dziecka pasującą do aranżacji pokoju, kierujmy się również jakością materiału z którego został wykonana. Już podczas zakupu warto zwrócić uwagę, czy tapeta dla dziecka ma odpowiednie atesty bezpieczeństwa – zwłaszcza Państwowego Zakładu Higieny.

Czytaj też: Pokój dziecka w zdecydowanych kolorach >>>

Tapeta w pokoju dziecka nie powinna zawierać szkodliwego winylu, ani innych szkodliwych substancji i barwników.  Ważne także – zwłaszcza w przypadku dzieci młodszych – aby można było tapetę w pokoju dziecka łatwo wyczyścić albo umyć. Istotnym kryterium będzie też wysoki stopień ścieralności .

Wzory na ścianie
camera

Ozdobna ściana w pokoju dziecka: kreatywne sposoby na dekoracje

LISTA ZAKUPÓW

Ocena: 0
Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY