Urządzając pokój dla niemowlaka pamiętaj o kilku ważnych elementach. Przede wszystkim meble dla dzieci muszą być wygodne i bezpieczne. Oglądając łóżeczka dziecięce, sprawdź, czy mają regulowaną wysokość posłania. Materac zamontowany wyżej zapewni wygodniejszy dostęp do maluszka, niższy poziom okaże się bezpieczniejszy, kiedy niemowlę podrośnie. Wtedy także możliwość zdemontowania jednego boku łóżka lub wyjęcia kilku szczebelków ułatwi dziecku usamodzielnienie się.

Niektóre modele łóżeczek dziecięcych można w odpowiedniej chwili przerobić na tapczanik.

Zobacz też: GALERIE ZDJĘĆ ładne pokoje dla dzieci

O ile kołyska byłaby luksusem krótkoterminowym, o tyle łóżeczko z opcją bujania to frajda na dłużej, a w razie potrzeby funkcję tę można zablokować.

Innym ważnym meblem w pokoju niemowalka jest komoda. Najważniejszą zaletą komody jest pojemność, kolejnym atutem -  zdejmowany przewijak, który będzie można usunąć, gdy przestanie już być potrzebny. Materiały, z jakich wykonuje się meble dla dzieci, muszą spełniać rygorystyczne normy bezpieczeństwa i jakości, potwierdzone certyfikatami (m.in. UE) i atestami - dobrze o tym pamiętać przy wyborze.

Dywan do pokoju niemowlaka

Miłym akcentem w pokoju niemowalka jest dywanik - ociepla i wycisza wnętrze, przydaje się też podczas zabawy. Mobil czy pozytywka zawieszona w zasięgu wzroku dziecka skupi jego uwagę i pobudzi rozwój. Lampka z żarówką niewielkiej mocy dyskretnie doświetli pokój dla dziecka, będzie można przy niej karmić i przewijać. W galerii zdjęć prezentujemy zestawy mebli do pokoju dla niemowlaka z cenami.