Jeśli lubisz samodzielnie dekorować papier do pakowania prezentów, menu lub wizytówki na domowe przyjęcie stempel jest pomysłem dla ciebie. I jeszcze jedno. Stempel jest wyjątkowo łatwy do zrobienia. Potrzebujesz zaledwie kilku prostych elementów, trochę czasu oraz chęci. Stemplem ozdobisz nie tylko gwiazdkowe prezenty ale także prezenty z okazji ślubu, dnia dziecka, obrony dyplomu itp.

DIY: z czego i jak zrobić stempel do ozdabiania papieru?

Stempel do ozdabiania papieru szybko zrobisz sam w domu. Będą potrzebne:
•    gotowa podstawa stempla kupiona w sklepie z artykułami dekoratorskimi albo w sklepie z zabawkami
•    stara, drewniana szpula po niciach
•    guma – na niej umieszczamy przygotowany wzór
•    małe dłuto – do wycięcia wzoru
•    papier  - na nim przygotowujemy wzór
•    ołówek  - wzór narysowany ołówkiem łatwo odbić na stemplu
•    nożyczki – do wycięcia szablonu
•    gumki biurowe/recepturki – z nich też może powstać wzór.

DIY: stempel z okolicznościowym napisem lub motywem KROK PO KROKU

Zaprojektowany wzór narysuj ołówkiem na kartce papieru. Jeśli jest to napis pamiętaj o szerszych krawędziach – będzie łatwiej wyciąć litery. Następnie przy pomocy gumki myszki odbij wzór na gumie, którą będziesz stemplował. Powstanie odbicie lustrzane wybranego napisu lub motywu. To dobrze. Odbity napis na papierze będzie w „dobrą stronę”. Tak przygotowaną formę stempla przymocuj do drewnianej szpuli po niciach i zaczynaj dekorowanie.

Czytaj też: jak zapakować prezent pod choinkę

DIY: stempel z gumkami recepturkami KROK PO KROKU

Na stempel z gładką powierzchnia załóż gumki recepturki lub biurowe, tak by tworzyły kilka linii – na okrągłym stemplu przecinających się, na prostokątnym mogą być równoległe. Taki stempel odbity na papierze będzie ciekawą dekoracją. Możesz go wielokrotnie powielać na jednym arkuszu. Bardzo ładnie wygląda ozdobiony takimi stemplami, papier do owinięcia bukietu kwiatów. Wszystkie stemple możesz odbijać na papierze, bibule, papierze czerpanym, torbach papierowych, wstążkach itp.

Czytaj też: jak ładnie udekorować stół i zapakować prezenty