Wybrane trendy ślubne 2019. Dekoracje i nie tylko

Sezon ślubny nabiera rozpędu. Choć przyjęcia, wesela i kameralne ceremonie występują najczęściej w klasycznym wydaniu, coraz więcej osób decyduje się na przełamanie weselnej nudy. Zmieniające się mody ślubne dotyczą nie tylko sukni i garniturów, lecz także wystroju sali weselnej, aranżacji stołów itd. Jak wyglądają trendy ślubne 2019 roku?

Ściana balonowa
Klasyka zawsze w modzie
Aksamit
Kwiaty w wysokich wazonach
Color-blocking

Charakterystyka trendów ślubnych

Wszystkie trendy mają charakter cykliczny: przychodzą i odchodzą na przemian. Dotyczy to mody na poszczególne elementy stroju, wystroju, na poszczególne kolory itd. Dlatego mówiąc o obowiązujących trendach, musimy mieć na myśli pewną wypadkową poszczególnych mód.

Nie inaczej jest w przypadku trendów ślubnych. Żeby spróbować opisać tendencje estetyczne danego roku, musimy przyjrzeć się różnym aspektom organizacji ślubu.

Na popularność poszczególnych elementów wpływa wzmacniający się lub słabnący sentyment do jakiejś konkretnej epoki, decyzje autorytetów designu i mody, a także różnorakie fenomeny kultury. W przypadku mody ślubnej ogromne znaczenie ma także to, jak wyglądały relacjonowane przez media śluby znanych osobistości świata kultury, mediów lub członków rodzin królewskich.

 Klasyka zawsze w modzie

Dla tych, którzy cenią sobie tradycję ślubnych dekoracji, punktem wyjścia będzie złamana biel, eleganckie szkło, srebrne lub złote dodatki.

Fot. materiały prasowe Fyrklövern

Stosunek do klasyki i spójność

Niezależnie jednak od poszczególnych tendencji dotyczących ozdób, kwiatów, obrusów i tym podobnych aspektów aranżacji ślubnych musimy myśleć o estetyce ślubu jako o całości. Złożone z modnych, ale niepasujących do siebie elementów wesele nie będzie wyglądać dobrze.

Swego rodzaju bazą dla szczegółowych wyborów aranżacyjnych siłą rzeczy będzie stosunek do najbardziej utartych, klasycznych rozwiązań. Innymi słowy będziemy albo bazować na tym, co najbardziej znane, albo w punkcie wyjścia odchodzić od wystroju ślubnego w stylu tradycyjnym.

Można w tej kwestii wykazać pewne sezonowe tendencje. Rok 2019 jest czasem, kiedy klasyka ma się dobrze. Sięganie po utarte ślubne rozwiązania – elegancką złamaną biel, kryształ, złoto itp. należy do obowiązujących trendów.

..   Dekoracje ślubne w stylu glamour. >>>

..   Prezent na ślub: w tym wyjątkowym dniu prezent też powinien być wyjątkowy >>>

 Odważne kolory

Tym, którzy chcą raczej odchodzić od utartych estetycznych rozwiązań, trendy roku 2019 oferują między innymi odważne, ciemne barwy.

Fot. willdeshazer/GettyImages

Ciemne, odważne kolory

Jednocześnie jednak jest to sezon dla odważnych poczynań w kwestii kolorów. Bazą aranżacji weselnych stołów w 2019 roku mogą być z powodzeniem ciemne obrusy, z którymi świetnie skomponują się złote naczynia i sztućce. Na takich stołach możemy śmiało poszaleć z nieklasycznymi kwiatami w ciemniejszych czerwieniach, nie od parady będą także kompozycje z suszonych kwiatów.

Color-blocking

Ze świata mody, poprzez wnętrza moda na odważne, wyraziste plamy jednolitych barw w interesujących zestawieniach zdobywa także serca ślubnych projektantów. Color-blocking może oznaczać zarówno zastosowanie ozdób w barwach z jednej palety, jak i intrygująco kontrastujących. Może zrobić furorę.

Decydując się na bloki barwowe, zastanówmy się zarówno nad stołem, jak i aranżacją ścian, sufitów, oświetlenia. Taki styl wszędzie ma szanse wyglądać oszałamiająco.

 Kwiaty w wysokich wazonach

W 2019 do trendów ślubnych wróciły wysokie ozdoby na stół. Nie zajmują miejsca na blacie, mogą za to szeroko rozpościerać się wysoko ponad stołem.

Fot. LeMusique/GettyImages

Wysokie ozdoby

Przychodzą i odchodzą. W tym roku rządzą na weselnych stołach. Wąskie wysokie wazony i inne ozdoby, które kończą się ponad głowami siedzących. Tego typu ozdoby nieraz są szczególnie efektowne, jako że nie zajmują zbyt wiele miejsca na stole.

Wszędzie aksamit!

Sezon 2019 odczarowuje aksamit i odkrywa go dla nowych obszarów. Aksamitne sukienki druhen? Aksamitne obrusy? Aksamitne poduszki na werandzie? W tym roku nie ma ograniczeń!

Ten wyjątkowy materiał w zależności od koloru może mieć bardzo odmienny charakter. Są odcienie, które przydadzą stołom i całej imprezie elegancji, są takie, które poprowadzą wydarzenie w bardziej dowcipną i zabawową stronę.

 Aksamit

W aranżacjach ślubnych w 2019 wszędzie jest miejsce dla aksamitu: w strojach, na stołach i nie tylko.

Fot. Issalina/GettyImages

Ściana balonów. Nie tylko dla dzieci

Niech sobie mówią, że to dziecinne! Balonowa ściana szturmem zdobywa tegoroczne wesela. Ogromna liczba ze smakiem dobranych balonów na każdym zrobi wrażenie. Może stanowić tło dla plenerowej ceremonii albo zdjęć podczas wesela. Właściwie niezależnie od tego, gdzie ją umieścimy, zadziała bez zarzutu.

Ocena: 0
Tekst: MŻ Zdjęcia: guasor/GettyImages

POLECANE ARTYKUŁY