Do przygotowania dekoracji świątecznych DIY wykorzystujemy stare gazety – koniecznie czarno-białe. Świetnie zaprezentują się w skandynawskim wystroju domu, z detalami w kolorze niebieskim oraz w duecie ze światłem świec. Do wszystkiego warto dodać białe akcenty.

Ozdoby z papieru DIY: bombki i zawieszki

Najprostszy sposób na wykonanie bombek z papieru? Wycinamy jednakowe kółka z gazety, najlepiej 12-14. Następnie wystarczy je zgiąć na pół i zszyć w miejscu zgięcia – można użyć zwykłego spinacza do papieru albo maszyny do szycia. Teraz trzeba tylko uformować bombkę, odginając kolejne kawałki gazety. Można je też między sobą sklejać, jeśli chcemy uzyskać ciekawe formy, a także malować czy zdobić brokatem.

Ze starej gazety można również wyczarować inne zawieszki świąteczne. Wystarczy z kilku warstw papieru uformować paski, które następnie spinamy w taki sposób, by powstał okrąg. A jeśli chcemy czegoś jeszcze ciekawszego, uformujmy kształt serduszka. Takie zawieszki świetnie będą się komponować zarówno z naturalną zielenią drzewka, jak i bielą typową dla stylu skandynawskiego. Polecamy zestawiać je również z dodatkami błękitnymi i turkusowymi.

..  Kolorowy renifer z papieru – instrukcja DIY i SZABLON do pobrania >>>