urządzamy.pl

Ozdoby świąteczne z papieru: gwiazda z papieru KROK PO KROKU!

Ozdoby świąteczne z papieru cieszą się niezwykłym powodzeniem. Świąteczna gwiazda z papieru do zawieszenia w oknie lub na ścianie to prawdziwy HIT wśród dekoracji bożonarodzeniowych! Zobacz, jak w prosty sposób wykonać świąteczną gwiazdę: potrzebujesz jedynie papieru, nożyczek, kleju i naszej krótkiej instrukcji KROK PO KROKU.

Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM
Gwiazda świąteczna z papieru ZRÓB TO SAM

Ozdoby świąteczne z papieru są pełne uroku i łatwe do zrobienia. Naturalne, proste, lecz pomysłowe – odnajdą się niemal w każdym wnętrzu. Jeśli jesteś fanem stylu eko, powinny ci się spodobać ozdoby bożonarodzeniowe z papieru. Oprócz gwiazdek można też wykonać choinki z papieru, które ustawione na komodzie czy stole wprowadzą świąteczny nastrój.

Gwiazdka z papieru – pomysł na ciekawą dekorację świąteczną

Boże Narodzenie kojarzy nam się z gwiazdką, dlatego proponujemy Wam samodzielne jej zrobienie z kilku kolorowych kartek. Takie ozdoby bożonarodzeniowe z papieru są modne i łatwe do samodzielnego wykonania. Mogą być z powodzeniem użyte jako ozdoby choinkowe. Papierowe gwiazdki ustroją też okno, roślinę w doniczce czy dowolną kompozycję dekoracyjną w domu. Sami możecie wybrać kolor i wielkość gwiazdki, nie zapominając o tym, jaka to świetna zabawa. KROK PO KROKU pokazujemy, jak w kilka chwil wyczarować gwiazdki bożonarodzeniowe z papieru.

Świąteczna gwiazda z papieru: materiały

Materiały potrzebne do wykonania gwiazdki to:

- kartki kolorowego papieru,
- nożyczki,
- klej do papieru,
- linijka,
- ołówek,
- dziurkacz,
- tasiemka.

Sprawdź też: Jak zrobić gwiazdę z papieru do zawieszenia w oknie >>>

Świąteczna gwiazda z papieru: KROK PO KROKU

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 1

Rozłóż kartkę A4 przed sobą i zagnij róg kartki, tworząc duży trójkąt. Odetnij pozostały pasek kartki. Następnie trójkąt złóż na pół, tworząc kolejny mniejszy rozmiar trójkąta.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 2

Za pomocą linijki i ołówka narysuj linię na jednym z boków trójkąta ok. 2 cm od jego brzegu. Następnie poprowadź 4 linie, rozpoczynając od poprzednio narysowanej linii, pamiętając, że krawędź złożenia pozostaje na dole. Kolejnym krokiem jest przecięcie tych 4 linii nożyczkami.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 3

Rozłóż kartkę papieru przed sobą. W tej chwili wygląda na kwadrat z przecięciami, po 5 z każdej strony. Sklej kolejno poprzecinane jej części, rozpoczynając od środka, czyli od 1 przecięcia, i tak co drugie przecięcie, czyli 3 i 5.

Sprawdź też: Ozdoby świąteczne z papieru origami >>>

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 4

Przełóż figurę do góry nogami, tak by posklejane przecięcia były pod spodem. Teraz sklej pozostałe części, również zaczynając od środka, czyli 2 i 4 nacięcia razem.

Świąteczna gwiazdka z papieru: KROK 5

W ten sposób powstała jedno z sześciu potrzebnych nam ramion gwiazdki. Po wykonaniu wszystkich ramion w identyczny sposób ułóż je jedno obok drugiego, tworząc gwiazdę, i sklej jej ramiona w środku i na bokach. Następnie za pomocą dziurkacza zrób otwór na tasiemkę, dzięki której ozdoba będzie mogła zawisnąć w wybranym przez Ciebie miejscu.

Inne pomysły na ozdoby świąteczne z papieru

Popularne ozdoby świąteczne z papieru to przede wszystkim różnorodne zawieszki, np. na choinkę. Możesz je wykonać w prosty sposób, nawet wycinając z papieru z wykorzystaniem szablonu. Równie ciekawym pomysłem są ozdoby bożonarodzeniowe z papieru wykonywane w technice origami.

Podejdź do zadania kreatywnie. Najlepiej wykorzystaj niepotrzebne już kartki albo stare gazety. Stylowo i elegancko zaprezentują się ozdoby świąteczne z papieru przygotowane z czarno-białych stronic.

Galerie zdjęć: inspiracje na bożonarodzeniowe dekoracje

Co jest modne w tym sezonie? Projektanci ozdób świątecznych i dekoratorzy wnętrz są zgodni – liczy się natura. Proponują zabawki z papieru (wiele z nich, np. kule, gwiazdki, zrobisz samodzielnie). Choinki umieszczają w koszach z rattanu czy trawy morskiej. W wielu miejscach stawiają świece. Obejrzyj galerię zdjęć - wybraliśmy kilka propozycji na świąteczne dekoracje domu.

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia