Dekoracje świąteczne na szydełku. Dziergane ozdoby zrób to sam

Jak dodać przytulności świątecznemu wystrojowi? Świetnie sprawdzają się dziergane dekoracje bożonarodzeniowe. Co ważne, można je łatwo wykonać samodzielnie. Wystarczy mieć grubą włóczkę oraz szydełko 10-12 mm. Zatem do dzieła!

Dziergane dekoracje świąteczne
Dziergane dekoracje świąteczne
Dziergane dekoracje świąteczne
Dziergane dekoracje świąteczne
Dziergane dekoracje świąteczne

Dziergane dekoracje świąteczne w kolorach pastelowych

Pudrowy róż, kremowa biel, delikatna szarość – takie barwy świetnie sprawdzają się podczas świąt zwłaszcza we wnętrzach nowoczesnych oraz skandynawskich. A jeśli pojawiają się na miękkich, przyjemnych w dotyku detalach z włóczki, wystrój zyskuje tak ważną przytulność.

Dekoracje świąteczne na szydełku zrób to sam

Do wykonania dekoracji świątecznych na szydełku potrzeba jedynie grubej, kolorowej włóczki oraz solidnego szydełka 10-12 mm. Takie ozdoby bez problemu wykonają nawet początkujący majsterkowicze – nie trzeba mieć bowiem zaawansowanych umiejętności. Gotowe instrukcje znajdziesz bez problemu w internecie. Poniżej dwa przykłady:

..  Ozdoby na szydełku – kolorowa girlanda z rozetek DIY >>>

..  Bombki z koronki ZRÓB TO SAM: świąteczne szydełkowanie >>>

 Dekoracje świąteczne na szydełku zrób to sam

Kwadrat z rozetkami może posłużyć np. jako podkładka pod naczynia. Świetnie komponuje się z bombami choinkowymi na szydełku

Fot. agencjafree/living4media

Pastelowe ozdoby bożonarodzeniowe na szydełku – 4 pomysły

Kubraczek na wazon – najlepiej połączyć dwa kolory włóczki, np. pastelowy róż z jasną szarością. Przyda się też świąteczny akcent w postaci gwiazdki, przyczepionej małej bombki albo choinki z papieru.

Bombki na szydełku – tu również warto połączyć kilka kolorów włóczki. Do przygotowywania dekoracji można wykorzystać bombki ze styropianu albo wysłużone już szklane ozdoby, które dzięki dzierganej oprawie zyskają drugą młodość.

Świecznik świąteczny – podstawę wykonujemy z grubej włóczki, łącząc ją w formę stabilnego rulonu (tu właściwie można się obyć bez szydełka). Następnie za pomocą kleju na gorąco na górze mocujemy miniświeczniki lub dowolne podstawki na świece. W ten sposób zrobimy albo prosty wieniec adwentowy (z 4 świecami), albo większą ozdobę z licznymi świecami – w sam raz na stół świąteczny.

Podkładki pod naczynia – zadanie trudniejsze, ale końcowy efekt jest zachwycający. Na szydełku dziergamy np. kwadrat o wymiarach ok. 40 x 40 cm. To praktyczna i bardzo solidna ozdoba.

Wykonane już ozdoby zobaczysz na zdjęciach w dołączonej galerii!

Dekoracje świąteczne zrób to sam – GALERIE ZDJĘĆ

Szukasz jeszcze więcej pomysłów na ozdoby bożonarodzeniowe? Zajrzyj do naszych galerii, gdzie czeka mnóstwo inspiracji i gotowych podpowiedzi w różnych stylach.

Ocena: 0
Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY