Dekoracje na Halloween: ozdabiamy stół i wnętrza. Mroczne inspiracje

Dekoracje na Halloween to świetna zabawa. W Zrób to sam pokażemy, jak zrobić ozdoby na Halloween - dekorujemy stół, robimy cukierki, ozdabiamy mieszkanie. W Halloween dzieci krążą od drzwi do drzwi wypowiadając znane wszystkim słowa: "cukierek albo psikus". Jeśli zdecydujecie się dać słodycze, zróbcie to w oryginalny sposób. Pokażemy Wam, jak zrobić opakowania na słodycze z okazji Halloween. Nie czekaj, zrób to sam!

Mroczna dekoracja stołu na Halloween
Dynia: ozdoby na Halloween
Mroczne ozdoby na Halloween
Ozdoby na Halloween
Dekoracja stołu na Halloween w kolorze białym

Dekorowanie domu na Halloween to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych. Świadczą o tym pojawiające się co roku nowe inspiracje do tworzenia mrocznych aranżacji. Przedstawiamy pomysły jak kreatywnie ozdobić wnętrze na ostatni dzień października. Przy wyborze dodatków na Halloween panuje nadrzędna zasada: im straszniej, tym lepiej: lampiony z dyni, nietoperze, duchy to główne symbole tego święta. Dekoracje powinny przede wszystkim wzbudzać nastrój tajemniczości i sprawić, aby ten wieczór zapadł długo w pamięci.

Dekoracje na halloween: łapacze snów

Łapacz snów, popularna  ozdoba, traktowana czasem jako amulet przynoszący szczęście, łatwo może przemienić się w pomysłową ozdobę tematyczną, dzięki zaledwie paru modyfikacjom. Przede wszystkim należy zadbać o kolorystykę pasującą do klimatu Halloween: kolorowe sznurki i pióra należy wymienić, lub przemalować na czarno. Ostatecznego charakteru, tak przygotowanym ozdobom, nadadzą doczepione do sieci owady, najlepiej wzbudzające strach pająki, które nie cieszą się zbyt dobrą sławą wśród kobiet.

Dekoracje na Halloween: zastawa na stół

Powszechnie wiadomo, że pięknie ozdobiony stół zaostrza apetyt, a potrawy smakują lepiej. Motyw przewodni naszej inspiracji na Halloween stanowi dynia. To smaczne i zdrowe warzywo w wersji miniaturki wspaniale będzie się prezentować jako dekoracja ułożona na środku blatu. Natomiast żółte świece stworzą nastrojowy klimat przy kolacji. W zastępstwie tradycyjnego bieżnika, na ten wyjątkowy wieczór, posłużyć mogą łakocie, tak uwielbiane przez najmłodszych. W tej roli sprawdzą się żelki o zabawnym kształcie i w apetycznych kolorach. Aby całość aranżacji halloweenowego stołu cechowała spójność, warto postawić na zawężoną gamę kolorystyczną żółci i pomarańczy, które kojarzą się z jesiennym krajobrazem.

Dekoracje na Halloween: butelki spowite pajęczyną

Efektownym sposobem na wzbudzenie dreszczyku emocji wśród gości przy podawaniu napojów będzie pomalowanie szklanych butelek w pajęczyny. Najlepiej wybrać butelki wykonane z ciemnego szkła, ponieważ białe nici będą dobrze widoczne na mrocznym tle. Do narysowania pajęczyn może posłużyć biały marker przeznaczony do rysowania po szkle. Całości dopełnią plastikowe figurki pająków, oczekujące na swoje ofiary w sieciach.

Już niedługo Halloween. Z tego powodu szykujemy stroje dla dzieciaków i dekoracje wnętrz. Zobacz jak zrobić pomysłową i mroczną dekoracje stołu na Halloween. Zaproś do zabawy dzieciaki.

Zobacz też: mnóstwo pomysłów na Halloween>>>

Pokazujemy dwa filmy z pomysłami na dekoracje stołu. Zobaczcie jak można zapakować cukierki w bardzo oryginalny sposób - umieszczająć mniejsze cukierki w jednym dużym. Pokażemy Wam jak zrobić pomysłowe opakowania na słodycze. Wystarczą rurki tekturowe, klej, krepina, skrawki materiałów i oczywiście mnóstwo cukierków. Halloweenowa niespodzianka dla dzieci i dekoracja stołu będzie wyglądać ciekawie i przede wszystkim "strasznie". Nie zwlekaj więc dłużej, zrób to sam - dekoracje na Halloween!

Zrób to sam: dekoracja stołu na Halloween - wideo

Współpraca: dekoradnik.pl

Ocena: 4,5
Tekst: Redakcja Zdjęcia: agencjafree/living4media

POLECANE ARTYKUŁY