Zwierzaki w mieszkaniu. Inspiracje czerpane z natury

2008-10-06 2:00

Motywy zwierzęce w dodatkach wnętrzarskich są na topie. Tęksnimy za naturą, za ogrodem i gromadką zwierząt. Małe mieszkanie to nienajlepsze miejsce dla czworonogów. Jak je zaprosić do wnętrza? Poroża i rogi w przedpokój, krzesełka w kształcie psów, czy krowie łaty na tepacie - wszystko jest dozwolone.

Rogi małe i duże

Nowoczesna i dynamiczna kolorystyka ścian przedpokoju, plastikowe szafki na buty, a także... niespodziewane w tym otoczeniu poroża. Duże i małe, mogą pełnić różne funkcje, a nie tylko być wieszakiem na ubrania – to wydaje się oczywiste.
Warto z nich skonstruować bardziej skomplikowane formy, takie jak stojak na parasole czy fotel. Wyczuwamy tu tchnienie „ducha puszczy”, co w zestawieniu z żywiołową kolorystyką daje niesłychany, surrealistyczny efekt. Salvador Dali byłby zachwycony.

Pokój w krowie łaty

Salon w krowie łaty, na zielonej trawce... Czemu nie? Motyw krowich łatek świetnie komponuje się z soczystą barwą trawy. Zestawienie kontrastowych kolorów i wyraźnych wzorów rodem z wiejskiej zagrody dało nowoczesny efekt. Z jednej strony surowa, konsekwentna estetyka, z drugiej – przewrotna i zabawna treść. Pomysł na taką stylistykę będzie dobry zarówno do salonu, jak i pokoju dzięciecego lub kuchni.
Aby uzyskać dobry efekt, wystarczy namalować na białej ścianie kilka czarnych, nieregularnych plam (warto do tego użyć przygotowanych własnoręcznie szablonów) i dorzucić trochę świeżej zieleni w postaci dodatków. Puszyste obicia kanap niezawodnie przywołają skojarzenia miłej w dotyku i ciepłej sierści zwierząt.

Nasi Partnerzy polecają