Zero stresu i rośliny. Zobacz nową zieloną strefę chill-outu studentów Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

2024-03-25 10:10

W jednym z budynków UG powstała bezstresowa strefa wśród zieleni i roślinności przeznaczona dla studentów WPiA. Wnętrza stworzyła pracownia Design Anatomy. Przestrzeń odpoczynku powstała dzięki inicjatywie samych studentów, w ramach Akademickiego Budżetu Obywatelskiego. Takiego chill-out space'u może Wydziałowi pozazdrościć niejedno biuro.

Spis treści

  1. Zero Stress w ogrodzie zimowym UG
  2. Nowe szaty Wydziału Prawa i Administracji UG - więcej sztuki

Zero Stress w ogrodzie zimowym UG

Strefa Zero Stress powstała w budynku Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w przestrzeni przeznaczonej pierwotnie na ogród zimowy - nie brakuje tu naturalnego światła i idealnych warunków dla roślinności. Jej remont obejmujący odświeżenie roślinności, budowę nowych modułowych mebli i montaż nowego oświetlenia pozwolił na stworzenie miejsca wielofunkcyjnego.

Zobacz także: "Odważnie i z rozmachem". Zobacz bajkowe wnętrza cukierni inspirowane "Alicją w Krainie Czarów" - oto Słodki Kafej w Katowicach projektu Pracowni Brokat

Studenci znajdą tu warunki na spokojną naukę i skupienie, ale i na spotkania. Całość powstała w ramach współpracy z Olivia Centre - inspiracją dla wystroju strefy były biznesowe przestrzenie tamtejszych biur.

Zduńskie opowieści. Maciej Burdzy i Maria Grzybek dają piecom drugie życie

Wspólnie z Olivia Centre [...] zaoferowaliśmy pomoc w zaprojektowaniu i realizacji strefy ZERO STRESS. Owocem naszego partnerstwa jest urokliwy, przytulny otulony zielenią zakątek, z ciepłym delikatnym światłem, miejsce do integracji i relaksu, z widokiem na... Olivię Star! Mamy nadzieję, że będzie służył studentom i pracownikom przez wiele lat. Tworzenie biofilicznych stref w istniejących budynkach to zawsze dobra inwestycja! – mówi Anna Branicka, architektka prowadząca w Design Anatomy.

Doświadczenia z rynku biurowego zdecydowanie świadczą o tym, że dobrze zaprojektowana przestrzeń wspiera pracę kreatywną, skupienie i chwile odpoczynku. Powierzenie projektu doświadczonemu zespołowi architektów, a nie przypadkowi, to z pewnością dobry wybór - mówi Bogusław Wieczorek, radca prawny i pełnomocnik Zarządu Olivia Centre.

Nowe szaty Wydziału Prawa i Administracji UG - więcej sztuki

Chill-out space studentów WPiA UG to część większego projektu Wydziału - w jego ramach prowadzone są prace mające poprawić estetykę wnętrz całego budynku. Nad strefą Zero Stress, na antresoli, powstaje pasaż sztuki i inspiracji z wykorzystaniem prac prof. Grzegorza Klamana z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Obok, w dawnej palarni, powstała z kolei galeria sztuki nowoczesnej - to również przestrzeń przeznaczona dla integracji i spotkań studentów. Niedaleko ustawiono rzeźbę Igora Mitoraja.

W ramach sąsiedzkiej wizyty mieliśmy okazję poznać ciekawe rozwiązania, jakie przedsiębiorcy wprowadzają obecnie do swoich przestrzeni biurowych. Zmiany wskazują jak miejsca pracy podążają w kierunku miejsc socjalizacji, integracji i współpracy. Było to dla nas bardzo inspirujące i pozwoliło powierzyć zmiany na naszym Wydziale ekspertom, którzy doskonale wyczuwają zmianę trendów w projektowaniu ultra nowoczesnych i przyjaznych przestrzeni biurowych. Wybór okazał się wyjątkowo trafiony – ich wiedza sprawdziła się także przygotowaniu wyjątkowych miejsc sprzyjających nauce i integracji społeczności studentów. Mamy nadzieję, na dalszą współpracę z Olivia zarówno w obszarze tworzenia wnętrz jak i na wielu innych polach! - podkreśla dr hab. Małgorzata Balwicka – Szczyrba, prof. UG, prodziekan ds. kształcenia WPiA UG.

Zobacz także: Biuro w stylu Barbie, Fisher Price czy Hot Wheels! Bajkowa siedziba firmy Mattel projektu BIT CREATIVE

Źródło: Materiały prasowe