Zamieszkaj w wieży Roszpunki. Na sprzedaż wystawiono dom jakich mało

2023-05-24 15:54

W Wielkiej Brytanii wystawiono na sprzedaż zabytkową wieżę. Chociaż z zewnątrz robi niemałe wrażenie i przywodzi na myśl wieżę Roszpunki, w środku udało się zmieścić tylko salon, sypialnię, kuchnię, łazienkę i ubikację. Mały metraż rekompensuje za to taras na dachu i wspaniały widok na miasto i angielską okolicę. Koszt? 550 tys. funtów, czyli niecałe 3 miliony zł!

Wieża, Gazebo Tower, Ross-on-Wye
Autor: Google Maps

„Gazebo Tower” wcale nie jest tak stara, na jaką wygląda. Zbudowano ją w 1833 r. Znajduje się  w Ross-on-Wye, w hrabstwie Herefordshire w Anglii, niedaleko granicy z Walią. Tę wieżę wbudowano w mury miejskie. 

Jak wynika ze zdjęć, w środku jest całkiem nowoczesne mieszkanie składające się z trzech pięter. Ze względu na swoje położenie nie ma przy nim ogródka, ale za to jest taras, który mieści się na samym szczycie wieży. Widoki i intymność gwarantowane!

Aby dostać się do wieży, należy wspiąć się po kamiennych schodach. Do środka wchodzi się przez duże kamienne drzwi, prowadzące do jasnej i nowoczesnej kuchni. Na dole oprócz niej jest jeszcze niewielka toaleta. 

W wieży zapewnione są wszystkie media: wodę, kanalizację, prąd i centralne ogrzewanie, więc jej przyszły właściciel nie będzie wcale musiał się zmierzyć ze spartańskimi warunkami.

W środku wieży znajdują się kręconego schody. Po nich można dostać się na pierwsze piętro, gdzie urządzono salon. Na kolejnej kondygnacji z kolei mieszczą się sypialnia oraz łazienka. Stamtąd można się dostać prosto na taras. 

- Nigdy wcześniej nie widziałem czegoś takiego jak “Gazebo Tower”. Ta wyjątkowa imitacja gotyckiej wieży położona jest w historycznym centrum miasta, a z jej najwyższego piętra roztacza się hipnotyzujący widok na centrum - mówi w rozmowie z Insiderem Phil Bates, agent odpowiadający za sprzedaż nieruchomości. 

Przeczytaj również:

Źródło: Insider

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE