Z miłości do Mazur, czyli dom jak z bajki

2017-08-10 11:17
Dom w stylu country - salon
Autor: Michał Mutor Fragment salonu otwartego na kuchnię – dominują motywy charakterystyczne dla prowincji, ale w nowoczesnej, oryginalnej formie. Odzwierciedleniem charakteru i stylu domu jest zawieszony nad kredensami pled żakardowy z sokolnikiem, tkany na krosnach na podstawie współczesnego zdjęcia z Mongolii (Stefan Cruysberghs, „Eaglehunter Horizon”, 140x200 cm). Na sofach „Paso Doble”, MTI Furninova, poduszki dekoracyjne Christian Lacroix. Stolik z marmurowym blatem „Sao Paolo White”. Wzrok przyciągają porcelanowe wazy „Barberian”. Wszystkie meble i dodatki z kolekcji BBHome

Można stąd wypłynąć  na szerokie wody Pojezierza Mazurskiego. Dlatego  Agnieszka i Jarosław, dla których żeglowanie jest największą pasją, mają w Wygrynach nie tylko dom, ale też jacht!

Dziesięć lat temu kupiliśmy drewnianą mazurską chatę. Miała swój urok, ale szkodniki niszczące drewno nie dawały nam spokoju. Postanowiliśmy więc w jej miejscu wybudować nowy dom. Po 12 miesiącach wszystko było gotowe – wspominają właściciele. Dom jest dwukondygnacyjny (188 m2), z dużym tarasem i ogrodem. Z okien rozpościera się widok na las i największy w Polsce śródlądowy port jachtowy, który łączy się z Zatoką Wygryńską, a ta z kolei z jeziorem Bełdany. Latem można oglądać kołyszące się na wodzie maszty, a zimą – zamarznięty kanał portowy. Jakby czas się zatrzymał. Do Wygryn nie przyjeżdżają tłumy turystów, panuje tu nastrój „lokalny”. I taki jest też wystrój domu –  prosty, z nowoczesnymi udogodnieniami.

Więcej o tym, jak się mieszka w bajecznym domu na Mazurach, przeczytasz we wrześniowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>