Z czym łączyć zielone ściany? Postaw na złoto, szarości i drewno

2023-11-17 11:38

Z czym łączyć zielone ściany? W tym mieszkaniu w Gdańsku niezwykle ciekawy odcień zieleni "petrol", zwany również kolorem benzyny, zestawiono z szarościami, złotem i barwą drewna. Dzięki temu uzyskało się stworzyć niezwykle eleganckie wnętrze o niewymuszonej elegancji.

Spis treści

  1. Mieszkanie w Gdańsku przeszło metamorfozę
  2. Z czym łączyć zielone ściany?
  3. Jak urządzić zielony salon?
  4. Zielona sypialnia: połączono ją z łazienką

Mieszkanie w Gdańsku przeszło metamorfozę

Mieszkanie przy ul. Karola Szymanowskiego w Gdańsku przeszło prawdziwą metamorfozę. Podczas konsultacji architektonicznych właściciele 79-metrowego apartamentu zaznaczyli, że zależy im na stworzeniu przestrzeni maksymalnie funkcjonalnej i estetycznej.

Mieszkanie miało być pełne inteligentnych i sprytnych rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie.

Architekci zaproponowali rezygnację z przedpokoju, by zwiększyć metraż mieszkania i usprawnić ciąg komunikacyjny z pozostałymi pomieszczeniami.

Inną kluczową zmianą w mieszkaniu było połączenie sypialni z łazienką oraz wydzielenie pokoju muzycznego, w którym inwestorzy mogliby oddawać się swoim muzycznym pasjom.

ZOBACZ TEŻ: Bajeczne mieszkanie na krakowskim Kazimierzu. Przytulniej się nie da

Z czym łączyć zielone ściany?

W mieszkaniu dominuje stonowana, przygaszona paleta barw, która sprzyja odpoczynkowi i pomaga w odprężeniu. W apartamencie znajdziemy więc ciepłe odcienie szarości, matową czerń, złote elementy, które podkreślają luksusowy charakter aranżacji, a także specyficzny odcień zieleni, nazywany również „ciemną benzyną” (petrol).

Tak subtelna i elegancka paleta barwna doskonale komponuje się z naturalnym drewnem, kamieniem i welurem, których w gdańskim apartamencie nie brakuje.

ZOBACZ TEŻ: Metamorfoza czarno-białego mieszkania w Kielcach. Kasia chciała, żeby było kobieco i elegancko

Jak urządzić zielony salon?

Część dzienna obejmuje przestronny salon oraz jadalnię i aneks kuchenny. Kolor ciemnej benzyny zdobi ściany w części wypoczynkowej salonu i jadalni, łącząc się płynnie z welurowymi zasłonami w takim samym odcieniu.

Złoto we wnętrzach WZ Studio

Kuchnia utrzymana jest w ciepłych odcieniach szarości. Minimalistyczne fronty szafek tworzą idealne tło dla wybijającego się na pierwszy plan marmuru, który pokrywa ścianę nad blatem oraz wyspę kuchenną.

Metamorfoza mieszkania w Gdańsku-Oliwie
Autor: Tom Kurek

Zielona sypialnia: połączono ją z łazienką

Łazienkę od sypialni oddzielają szklane drzwi w stylu loftowym, a szare zasłony zapewniają dodatkową prywatność. Uwagę zwraca również ciepłe drewno, które zdobi ścianę z umywalką, a także ściany w sypialni.

Ciągłość stylistyczną wyznaczają również kolory – miękkie panele zagłówka mają ten sam kolor co ściany w salonie i zasłony w jadalni.

  • Projekt: Raca Architekci

Zajrzyj do gdańskiego mieszkania:

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Metamorfoza czarno-białego mieszkania w Kielcach. Kasia chciała, żeby było kobieco i elegancko:

Kultowe przedmioty PRL QUIZ Jak działają i do czego służą?

Pytanie 1 z 14
Do czego służy ten przedmiot?
Przedmiot z PRL
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE