Wystrój wnętrz: 5 modnych motywów w aranżacji wnętrz tej jesieni!

2015-08-19 16:50 Agnieszka Zawadzka

Jakie motywy będą modne w wystroju wnętrz w nadchodzącym, jesiennym sezonie? Koniecznie sprawdź nasze zestawienie najmodniejszych motywów do wnętrz tej jesieni!

O kolorach i fakturach w wystroju wnętrz na nadchodzący sezon, jest już głośno od pewnego czasu. Co jednak z motywami: graficznymi wzorami na tekstyliach, formami naczyń i przedmiotów dekoracyjnych? Prezentujemy 5 najmodniejszych motywów w aranżacji wnętrz, które królować będą tej jesieni w przestrzeni salonu, kuchni, sypialni czy przedpokoju!

1. Modne motywy w wystroju wnętrz: modny orient

Orient oraz motywy z nim się kojarzące, przeżywają drugie życie w nieco spłaszczonej, ale nadal egzotycznej formie mauresek i linearnych, konturowych wzorów na tekstyliach do wnętrz. Maureskowe, wyróżnione odcieniem motywy w ciepłych, cynobrowych odcieniach na wełnianych dywanach czy mięsistych, welurowych zasłonach, to nowe, nieco skandynawskie opracowanie ponadczasowych, lirycznych wzorów Dalekiego Wschodu.

2. Modne motywy w wystroju wnętrz: warzywa

Serio. Graficzne motywy rozłożystej kapusty czy warzywne kompozycje to wnętrzarskie trendy, które mają szansę utrzymać się przez cały jesienny sezon. Kto wie, może warzywne motywy na tekstyliach przywrócą modę na olejne obrazy z „martwą naturą” na naszych ścianach?

3. Modne motywy w wystroju wnętrz: kwiaty największe

Ogromne, przeskalowane motywy pękatych kwiatów rozbuchały swoje gabaryty do jeszcze większych rozmiarów. Jesienią będą miłym wspomnieniem lata na spektakularnych grafikach, dywanach i pościeli, w zdecydowanie zgaszonych i ciemnych barwach – granacie, złamanym błękicie, butelkowej zieleni i szarym odcieniu różu piwonii.

TOP 10 najmodniejszych roślin do salonu!

4. Modne motywy w wystroju wnętrz: plaster miodu

Wciąż na topie. Motyw plastra miodu wkradł się już nie tylko w dwuwymiarowe tapety, zasłony, chodniki czy pościele. Heksagonalny plaster miodu to także motyw na modnych, miedzianych i złotych osłonkach na donice, szkatułkach, pojemnikach na przyprawy czy deskach do krojenia, tak drewnianych jak i marmurowych. Warto przemycić do wystroju wnętrza salonu, kuchni czy sypialni choćby niewielki gabarytem motyw plastra miodu. Od razu robi się słodko.

Wzory geometryczne we wnętrzu!

5. Modne motywy w wystroju wnętrz: motywy z zielnika

Motywy szkicowanych, suszonych bądź zerwanych prosto z łąki ziół i kwiatów, zaleją nasze ściany pięknymi kompozycjami w antyramach i wielobarwnych oprawach. Barwne puszki dekoracyjne na przyprawy w kuchni czy bieżniki z motywami suszków to prawdziwe hity tej jesieni.