Wnętrze mieszkania z fortepianem w roli głównej czyli styl vintage w Warszawie

2014-09-08 14:38 Monika Czerwińska-Konarska

Projekt wnętrza mieszkania w stylu vintage, w starej kamienicy został zainspirowany posiadanym starym fortepianem. Do tego tylko kolor czarny i kolor biały. Tylko te dwa, takie same jak na klawiaturze fortepianu, tworzą spójną aranżację wnętrza mieszkania idealnie pasującą do okolicy Saskiej Kępy.

Projekt wnętrz mieszkania został oparty na posiadanym już fortepianie. Na pierwszy rzut oka w mieszkaniu widać tylko kolor czarny – kolor fortepianu właśnie,  pojawiający się na meblach i w otwartej kuchni. Kolor biały, czyli kolor ścian, niczym nie jest zakłócony i stał się  idealnym tłem. Wnętrze mieszkania stało się bardziej funkcjonalne po wyburzeniu kilku ścian, po których zostały jedynie ślady w miejscach uzupełnienia zachowanego, oryginalnego parkietu. To właśnie ten piękny parkiet i stare, niezbyt wygodne, ale niezwykle piękne okna skrzynkowe kierują w stronę stylu vintage, jako wyjatkowo słusznego w tym miejscu. Stary, czarny fortepian idealnie więc wpisuje się tę przedwojenną przestrzeń.  Styl vintage to doskonały pomysł dla tych, którzy lubią stare kamienice, ale nie przepadają za czystej wody klasyką. Takie połączenia starego z nowym tworzą ponadczasowe wnętrza mieszkań, które szybko się nie nudzą.

Wnętrze mieszkania w  stylu vintage : kolor czarny, kolor biały

Czarny kolor fortepianu  narzucił kolorystykę aranżacji wnętrz mieszkania w stylu vintage. Często styl vintage kojarzy się z żywymi kolorami przedmiotów i sztuki z lat 50tych i 60tych. Tutaj jednak zrobiono ukłon w stronę czarnego fortepianu, który już był w zasobach właścicielki mieszkania. Czarno – biała kolorystyka nie jest tutaj jednak tak graficzna jak zazwyczaj w takim zestawieniu. Wnętrza mieszkania są eleganckie ale jednocześnie bardzo przyjazne mieszkańcom. Jedna pozostawiona nie na swoim miejscu książka czy gazeta nie wprowadzi od razu chaosu. Ustawiony na środku pokoju dziennego fortepian (w pierwotnych planach miał znaleźć się pod ścianą) wprowadza do uporządkowanego wnętrza mieszkania artystyczny luz.

Wnętrze mieszkania w stylu vintage. Coś nowoczesnego i coś starego.

Styl vintage polega na łączeniu przeciwieństw. Tutaj zaaranżowano nowe meble w przedwojennym wnętrzu. Czarny kolor nowych szafek kuchennych podkreśla czerń starego fortepianu. Znakomity zabieg stylistyczny podkręcający wnętrze mieszkania. Stary, przedwojenny parkiet został w całości zachowany, tak jak zresztą piękne „ogryzkowe” mozaiki w łazience. Ubytki w parkiecie powstałe po wyburzeniu ścian zostały wypełnione nowym drewnem. Dzięki temu widać jaki był kiedyś rozkład mieszkania. Teraz dzięki, nowemu układowi, światło dzienne z południowej i północnej strony dosłownie zalewa całe mieszkanie. Stare skrzynkowe okna wyposażone w miedziane klamki i zamki, są piękne, ale niestety niezbyt szczelne i uciążliwe w utrzymaniu – dwa razy tyle szklanej powierzchni do mycia w porównaniu z oknami nowoczesnymi. Jednak jeśli kochamy taki styl, to wytrzymamy dzielnie te niedogodności. Nowoczesnym elementem wyposażenia wnętrz mieszkania są małe oprawy halogenowe umieszczone w sufitach i we wnękach okiennych. Zwłaszcza te we wnękach okiennych dają niesamowity efekt zarówno wewnątrz mieszkania, przebijając się przez jasne rolety jak i na zewnątrz. Innym nowoczesnym elementem są wielko powierzchniowe lustra – znak rozpoznawczy projektantki. Obok fortepianu na uwagę zasługuje również współczesna rzeźba postaci kobiety z elementami w stylu art. deco. W pokoju syna również znajdziemy nowoczesne akcenty - murowane półki oraz przezroczysty fotel – który stał się wisienką na torcie wystroju wnętrz mieszkania.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021