Wnętrze domu pod Łodzią: surowy minimalizm czy harmonijnie uporządkowana przestrzeń?

2020-08-14 14:52 Anna Szeweluk

We wnętrzu domu pod Łodzią zamieszkało połączenie polskiego, włoskiego i duńskiego dizajnu. W roli głównej w aranżacji wnętrz - japoński minimalizm i betonowa rozeta z motywem roślinnym. Zobacz ciekawy projekt wnętrza domu autorstwa grupy projektowej Bask.

Dom pod Łodzią został zaprojektowany dla czteroosobowej rodziny. Jego mieszkańcy to ludzie ceniący wygodę i wysoką jakość materiałów. Lubią otaczać się niebanalnymi przedmiotami i dobrze czują się w oszczędnej stylistyce. Prezentujemy projekt oraz galerię zdjęć wnętrza domu autorstwa grupy projektowej Bask.

Wnętrze domu pod Łodzią: siła tkwi w szczegółach

Ideą projektu wnętrza domu było stworzenie harmonijnej i uporządkowanej przestrzeni za pomocą klarownych rozwiązań. Projekt wnętrza domu miał odzwierciedlać osobowości inwestorów - to osoby pragmatyczne, uporządkowane, przywiązujące uwagę do szczegółów i wrażliwe na to, co je otacza. Wnętrze domu zostało podzielone na strefy, które przenikają się, tworząc spójną przyjazną przestrzeń, w wystroju wnętrz postawiono na minimalizm. Na parterze zastosowano jednolitą posadzkę na bazie cementu i żywicy oraz surowy betonowy strop, co pomogło w uzyskaniu wizualnej harmonii i podkreśliło charakter dziennej części domu. We wnętrzu dominuje biel, szarości, czerń i antracyt, ocieplone przez odcienie drewna i stonowaną paletę kolorów.

Zobacz też: Minimalistyczny wystrój wnętrza >>>

Przestrzeń wnętrza domu jest jasna, dobrze doświetlona światłem naturalnym, które wpada przez duże przeszklenia. Sercem wnętrza domu i najbardziej charakterystycznym miejscem jest jadalnia - z dużym okrągłym stołem. Nad nim, na suficie - swoje miejsce znalazła - betonowa rozeta z motywem roślinnym. Na ścianie przy stole jadalnym zaprojektowana została kompozycja z dębowych kołków i ruchomych półek, która daje domownikom możliwość samodzielnego komponowania i zmian aranżacji. Na półkach - usiadła mała kolekcja sukulentów zasadzonych w ceramicznych otoczakach oraz szklane wazony z falistą strukturą. Magicznym miejscem w domu jest strefa kominka, gdzie można zapaść się w miękkim fotelu i relaksować się obserwując ogień. Powierzchnia kominka została wykończona naturalnym i wytrzymałym materiałem jakim jest spiek kwarcowy w kolorze antracytu. Drewniane wykończenie schodów jest zapowiedzią strefy nocnej. Na piętrze wnętrza domu - drewno rozlewa się na całą podłogę a także na fragmenty ścian tworząc przytulny klimat tej części. We wnętrzu możemy zaobserwować przenikanie się polskiego, włoskiego i duńskiego dizajnu.