Wnętrza nowoczesne i z humorem. Projekt wnętrz: przestrzeń do potęgi

2012-03-16 10:16 Ewa Jagalska

Wnętrza są przestronne, dynamiczne i pełne humoru, jak ich właściciele. Aranżacja wnętrz ma podział na strefy przejrzysty i funkcjonalny, a równowaga między praktycznym stonowaniem a dizajnerską ekstrawagancją została zachowana. Prezentujemy nowoczesny apartament nad Wisłą: zdjęcia wnętrz.

Projekt wnętrz: zadanie dla architekta - „sprawić, by apartament o powierzchni 90 m2 stało się przestronnym mieszkaniem dla młodej pary z małym dzieckiem”. Aranżacja wnętrz zakładała likwidację podziałów między kuchnią, salonem i przedpokojem, łącząc je w dużą część dzienną. Projekt wnętrz wykonała Justyna Smolec z pracowni Architektura & Design.

Aranżacja wnętrz: nowoczesne meble

Beże i szarości, a na ich tle kilka kolorowych, niepowtarzalnych sprzętów wołających: „Spójrz na mnie!” - oto przepis Justyny Smolec na to, by wnętrza wydawały się większe, były nowoczesne i dynamiczne. Aranżacja wnętrz jest praktyczna i dizajnerska. Biała zabudowa zajmująca całą ścianę w salonie to nowoczesna forma regału (mieści książki, zastawę, kolekcję płyt). I też jest meblem „na wysoki połysk”. Ale o wiele praktyczniejszym! Ma większą pojemność, wygłusza (za ścianą mieszkają sąsiedzi), a gładkie fronty z lakierowanego MDF-u, odbijając światło, dodają wnętrzu głębi. Zwłaszcza wieczorami, gdy włączona jest listwa LED umieszczona wzdłuż górnej krawędzi.

Projekt wnętrz: otwarte wnętrza

Projekt wnętrz przede wszystkim zakładał otwarcie przestrzeni. Po zlikwidowaniu przedpokoju z korytarza wchodzi się wprost do salonu. Ściana telewizyjna w salonie wyłożona jest połyskującą tapetą w zgeometryzowany biologiczny wzór (wygląda trochę jak woda oglądana pod mikroskopem). Nad telewizorem asymetrycznie powieszone czarne kinkiety z gipsu. Kolory ścian są neutralne. W takiej aranżacji wnętrza zwracają uwagę unikaty. Jednym z nich jest kuchenna półwyspa - zaprojektowana przez Justynę dębowa „skrzynia” przykryta blatem z płomieniowanego granitu (wykonana przez firmę Zebrano). - Jej wyjątkowość podkreśliłam, dodając napisy - tłumaczy architektka. Grafik wybrał prosty font, zbliżony krojem do tego, którym na tablicach w barach mlecznych obwieszczano o cenie pomidorówki z ryżem. – Jesteśmy miłośnikami starych polskich komedii, chcieliśmy mieć coś, co będzie nam przypominać o „Misiu” - śmieje się właścicielka mieszkania.

 

Więcej zdjęć wnętrz nowoczesnego apartamentu znajdziecie w kwietniowym wydaniu "Dobrego Wnętrza".