Wnętrza mieszkań: nowoczesność i vintage, czyli nietypowe połączenie stylów!

2014-10-22 18:21 Milena Tuzimek

Połączenie stylu nowoczesnego z vintage nie jest łatwe. Wymaga konsekwencji i dopasowania do siebie poszczególnych elementów. Projekt wnętrz w dawnej kamienicy wyróżnia się dbałością o detal i spójnością koncepcji, w której styl vintage gra pierwsze skrzypce!

Styl vintage to nic innego jak łączenie ze sobą przeciwieństw. Najczęściej w nowoczesnych mieszkaniach pojawiają się stare meble, które niejednokrotnie są pamiątką po rodzicach, dziadkach, a nawet pradziadkach. Największą sztuką jest zestawienie ich w taki sposób, aby stworzyć ciekawe i niebanalne wnętrze. Właścielka mieszkania w dawnej kamienicy zdecydowała się na połączenie we wnętrzu dwóch zupełnie różnych styli, efektem czego jest aranżacja mieszkania z duszą.

Stylowy salon i sypialnia z kolorem w roli głównej?

Styl vintage pozwala na niecodzienne połączenia. Stary odnowiony stolik może pełnić rolę biurka lub stołu w zależności od okazji. Właścicielka mieszkania postanowiła połączyć go z nowoczesnymi, prostymi krzesłami w różnych kolorach. Obok stonowanej szarości pojawiła się mocna żółć. Kolor żółty jest stałym motywem we wnętrzu. Pojawia się głównie w roli dekoracyjnych dodatków nie tylko w salonie. Zresztą mocne barwy pełnią we wnętrzu ważną rolę, nadając mu charakter i podkreślając oryginalność aranżacji. Obok szafek nocnych w salonie, które występują w roli kwietnika i półki na sprzęt rtv, znajdziemy meble z popularnej sieciówki wnętrzarskiej. Kanapa czy łóżko to tylko jedne z elementów aranżacji pochodzące z IKEI.

Funkcjonalna kuchnia i gabinet!

Właścicielka stylowego mieszkania jest wielbicielką książek, co doskonale widać na zdjęciach gabinetu. Jedna ze ścian została w całości zabudowana regałem z dużą ilością półek, na których pojawiły się zbiory właścicielki. Kuchnia została zaprojektowana w taki sposób, aby była funkcjonalna i jednocześnie nawiązywała do stylistyki całego mieszkania. Do wysokich wnętrz kamienicy nie pasowałaby nowoczesna zabudowa, dlatego w kuchni pojawiły się kremowe szafki, a ścianę nad blatem ozdobiły małe kafelki w stylu vintage. Na szczegółną uwagę zasługuje również aranżacja łazienki. Bardzo wąskie pomieszczenie zostało urządzone w taki sposób, aby zmieściły się w niej wszystkie niezbędne elementy. Nowoczesny wystrój łazienki z biało-czerwoną podłogą został urozmaicony poprzez stylowe lustro i ozdobną gablotę.

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021