Wnętrza domu: styl rustykalny w domu pod Warszawą w otoczeniu brzóz

2014-06-17 18:50

Styl rustykalny z murowaną kuchnią i cegłą na ścianie. Oto wnętrza domu niedaleko Warszawy, którego właściciele ulegli urokowi pięknych brzóz i postanowili wybudować tam swoje wymarzone miejsce do życia. Inspirujący projekt domu!

Rustykalne wnętrze domu znajduje się niedaleko Warszawy, w otoczeniu pięknych brzóz. To właśnie brzozy zadecydowały o wyborze miejsca na projekt domu i stworzenie wymarzonego miejsca do życia. Doskonale tam się mieszka i odpoczywa. Właścicielom bardzo zależało na jasnej, wręcz świetlistej przestrzeni. Parter domu nie został więc podzielony ścianami na poszczególne pomieszczenia. W ten sposób murowana kuchnia, szary salon i jadalnia znajdują się na jednej powierzchni, przedzielonej jedynie meblami. W całym projekcie domu połączone zostały rzeczy stare z nowymi w taki sposób, że żyją w idealnej symbiozie.

Murowana kuchnia w domu pod Warszawą

W murowanej kuchni nie ma tradycyjnej zabudowy projektowanej na wymiar. Szafki są tutaj murowane z czerwonej cegły, fronty tradycyjnie dębowe, wykończone uchwytami w stylu rustykalnym. Blaty wyłożone są natomiast białymi, kwadratowymi płytkami ceramicznymi o nierównych krawędziach. Okna pozostały celowo odsłonięte – by nic nie zasłaniało dziennego światła wpadającego przez otwory okienne do wnętrza domu. Dzięki temu został też zachowany niczym nie zakłócony widok na wspaniały ogród. Wygodny układ kuchni pozwala na wspólne gotowanie całej rodzinie, a materiały którymi jest wykończona odporne są na zabrudzenia i uszkodzenia.

Jadalnia to przede wszystkim duży, wygodny, drewniany stół

Jadalnia jest szczególnym miejscem w domu, na którym bardzo zależało właścicielom. Uwielbiają bowiem celebrowanie posiłków z dziećmi. Najczęściej udaje się to w weekendy. Wtedy razem gotują i zasiadają wspólnie do stołu. Dlatego też duży i solidny stół był niezbędny! Na szczęście udało się taki znaleźć. Dodatkową zaletą stołu jest to, że został zrobiony ze starych drzwi i okien, a ekologia i recykling są pasją właścicieli. Metalowe krzesła i lampy nad stołem też pochodzą z odzysku. Pochodzą z Francji, choć zostały kupione w Polsce.

Szare ściany, szara sofa i cegła na ścianie, czyli salon w rustykalnym domu

Najważniejszym meblem w salonie jest ogromna, szara sofa. Jej nowoczesna forma i kolor są na tyle neutralne, że doskonale wpisuje się w klimat wnętrza. Poduszki, służące wygodzie i dekoracji, również wykonano z naturalnych tkanin i w spokojnych kolorach. Szara sofa jest tak duża, że wieczorem nie trzeba polować na miejsce by wspólnie oglądać telewizję w wygodnym miejscu, porozmawiać lub pobawić się z resztą rodziny. Szare ściany w salonie łączą wszystkie elementy w spójną całość. Jednocześnie podkreślają cegłę na ścianie. Podłoga w salonie jest z drewna. Okna wykończone są zasłonami z lnu w dwóch kolorach: białym i beżowym. Są tej samej grubości i o tym samym splocie, więc biała pełni funkcję firanki, beżowa zaś zasłony. Na ścianie nad sofą wiszą akwarele przedstawiające dwór pod Częstochową, należący kiedyś do babci właściciela.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022