Właściciele tych mieszkań wiedzieli co robią! Zobacz 5 mieszkań i 5 pomysłów na ich remont

2023-07-25 7:43

Patrząc na zdjęcia PRZED i PO, trudno uwierzyć, że to te same wnętrza. Właściciele tych mieszkań od początku mieli własny pomysł na zmianę. Projekty mieszkań powstały we współpracy z architektami wnętrz. Prezentujemy 5 różnych mieszkań, które przeszły zaskakujące przemiany.

Metamorfozy polskich mieszkań
Autor: materiały prasowe Patrząc na zdjęcia PRZED i PO tych mieszkań, aż trudno uwierzyć, że to te same lokale!

Spis treści

  1. 1. Metamorfoza małego mieszkania w bloku
  2. Zajrzyj do galerii zdjęć
  3. 2. Metamorfoza mieszkania PRL
  4. Zobacz tę niezwykłą metamorfozę w galerii zdjęć
  5. 3. Tylko 45-metrów, a ile przestrzeni!
  6. Zdjęcia przed i po
  7. 4. Sprytny remont bez dużych wydatków
  8. Zobacz efekt końcowy i zdjęcia przed remontem
  9. 5. 45-metrowe mieszkanie w Łodzi dla pary
  10. Zobacz efekty na zdjęciach

Metamorfoza mieszkania zawsze wzbudza duże emocje, nawet jeśli jest to tylko zmiana koloru ścian czy wymiana starej sofy na nowy, modny narożnik. W przypadku tych mieszkań zmieniło się wszystko - ściany, podłogi, meble, wyposażenie. Cztery wnętrza, które prezentujemy poniżej przeszły spektakularną metamorfozę, dlatego lepiej usiądźcie, ponieważ zdjęcia PRZED i PO dosłownie "ścinają z nóg"!

1. Metamorfoza małego mieszkania w bloku

To niewielkie mieszkanie w bloku przeszło totalny remont - z pomocą doświadczonej architektki wnętrz, mieszkanie zyskało nowego blasku, stało się też estetyczną i w pełni funkcjonalną przestrzenią. Patrząc na zdjęcia "przed" możemy zauważyć wyblakłe żółte ściany, kuchenną i łazienkową tapetę rodem z lat 90. i  płytki podłogowe, które wiele już widziały... Jak z mieszkania, w którym zatrzymał się czas stworzono przytulną, nowoczesną i przede wszystkim - funkcjonalną przestrzeń?

Zajrzyj do galerii zdjęć

2. Metamorfoza mieszkania PRL

Metamorfoza, jaką przeszło to mieszkanie jest naprawdę imponująca. Przed remontem wyglądało, jak zaniedbane lokum rodem z PRL. Ponura i smutna meblościanka w salonie, rozkładana kanapa, która nie zachęca do spania, ciemny i ciasny przedpokój, jaskrawo-zielone ściany w kuchni i rząd szafek, które pierwszą młodość mają już za sobą...

Właściciele tego niewielkiego mieszkania postanowili skorzystać z pomocy architekta wnętrz. W efekcie mieszkanie zmieniło się nie do poznania! Teraz wnętrze wygląda nowocześnie, funkcjonalnie i elegancko.

Jeżeli masz ochotę na szybką metamorfozę mieszkania, przygotowaliśmy 17 pomysłów na efektowną zmianę

Zobacz tę niezwykłą metamorfozę w galerii zdjęć

3. Tylko 45-metrów, a ile przestrzeni!

To warszawskie mieszkanie przed metamorfozą było niskie, ciasne i przytłaczające. Re-aranżacja 45-metrowej przestrzeni nie tylko optycznie ją powiększyła, ale i umożliwiła spełnienie marzenia właścicielki o niebieskiej wyspie w kuchni. Metamorfoza tego mieszkania to doskonały przykład, jak można maksymalnie wykorzystać niewielki metraż i urządzić jasne i przytulne gniazdko!

Zdjęcia przed i po

4. Sprytny remont bez dużych wydatków

Ogromną wagę w kreowaniu stylu i klimatu wnętrza odgrywają kolory, zwłaszcza mebli. W tym mieszkaniu, jeszcze przed metamorfozą, dominowały ciemne, ciężkie meble. Nie tylko w salonie - cała kuchnia była zabudowana ciemnymi frontami. Nie zabrakło ich nawet w łazience! Przez to mieszkanie wydawało się dość ponure i przytłaczające.

Chcąc całkowicie odmienić swoje mieszkanie, właściciele postanowili skorzystać z pomocy doświadczonego architekta wnętrz. W efekcie mieszkanie nabrało świeżości, a sprytne wprowadzenie pastelowych odcieni mięty i granatu nadało aranżacji unikatowego charakteru.

Zobacz efekt końcowy i zdjęcia przed remontem

5. 45-metrowe mieszkanie w Łodzi dla pary

W zamyśle inwestorów to 45-metrowe mieszkanie miało być przeznaczone wyłącznie na wynajem. Zanim jednak wprowadził się do niego singiel lub modna para, mieszkanie przeszło gruntowny remont. Ciemna podłoga w salonie i sypialni, zamiast wprowadzać przytulny klimat do tych pomieszczeń - uwypuklała niewielki metraż.

Drewniana zabudowa aneksu kuchennego prezentowała się dość niekorzystnie w ciepłym, żółtym świetle, a czerwona łazienka wcale nie pomagała w relaksie. Potrzebna była zmiana. Po remoncie mieszkanie nabrało eleganckiego i nowoczesnego klimatu.

Zobacz efekty na zdjęciach