To mieszkanie jest dowodem na to, że nie trzeba bać się kolorów. Mocne barwy nadają mu charakteru

2022-07-22 8:27

To 65-metrowe mieszkanie w nietuzinkowy sposób łączy klasykę ze współczesnymi minimalizmem, eklektyzmem i elementami stylu boho. Z założenia miało być przestrzenią ciekawą, urokliwą, przytulną i pełną energetyzujących niespodzianek. Cel został osiągnięty!

Spis treści

  1. Koralowy zawrót głowy
  2. Zajrzyj do koralowego mieszkania pod Wrocławiem:

Koralowy zawrót głowy

Mieszkanie na przedmieściach Wrocławia składa się z salonu z aneksem kuchennym, balkonu, łazienki, sypialni i dodatkowego pokoju. Za projekt wnętrz odpowiada studio projektowe KODO.

Centru mieszkania stanowi duża przestrzeń dzienna, powstała z połączenia salonu z aneksem kuchennym, oddzielonych od siebie strefą jadalni. Salon jest przestronny i dobrze doświetlony, dzięki dużym oknom, z których rozciąga się widok na podmiejską zieleń.

Mieszkanie w kolorze koralowym
Autor: serwis prasowy KODO projekty i realizacje wnętrz

W salonie bazę kolorystyczną stanowi biel i drewno, jednak to soczysty koral ma do powiedzenia najwięcej. Sprytnie przewija się przez całe mieszkanie, zaskakując swoją nieskrępowaną energią. Znajdziemy go m.in. na ścianie i płytkach w kuchni, ścianach holu, zabudowie meblowej w łazience, a przede wszystkim – na wielkopowierzchniowej nowoczesnej grafice z linearnym portretem, która zdobi ścianę w salonie.

Ekspresyjność koralowej barwy łagodzi klasyczna biel, ciepłe elementy w stylu boho czy mocny granat tapicerowanej welurem kanapy. Przeciwwagą jej żywiołu są również minimalistyczne formy, których w mieszkaniu nie brakuje – proste meble, geometryczne kształty płytek, łagodne linie sprzętów oraz minimalistyczne oprawy oświetleniowe. Całość uzupełniają subtelne dodatki i elementy w kolorze złota i zieleni.

Mieszkanie w kolorze koralowym
Autor: serwis prasowy KODO projekty i realizacje wnętrz

W kuchni biała zabudowa wysuwa się na pierwszy plan dzięki koralowej ścianie. Płytki nad blatem w odcieniu dojrzałej maliny chronią ścianę przed plamami i wpisują się w kolorystyczny klimat wnętrz.

Podstawą łazienki jest biel i szarość, ale najwięcej do powiedzenia ma tu jednak dobrze znany odcień koralu, który przybrała zabudowa meblowa. Zapał mocnych kolorów ostudzają proste białe kafelki, minimalistyczne oświetlenie i chromowana armatura.

Mieszkanie na przedmieściach Wrocławia to doskonały przykład na to, jak kolor może ożywić i urozmaicić wnętrze. Umiejętnie zastosowany sam w sobie tworzy klimat we wnętrzu, tworząc ekscytująca i jednocześnie przytulną przestrzeń.

Zajrzyj do koralowego mieszkania pod Wrocławiem: