34-metrowe mieszkanie w Łodzi. Kolory sufitów zapierają dech!

2023-12-31 13:12

Małe mieszkanie w łódzkiej kamienicy zachwyca oryginalnym doborem kolorów. Autorce projektu, Monice Ledzion z NOM studio, udało się stworzyć przytulne i pełne uroku funkcjonalne wnętrze. 34-metrowe mieszkanie urządzone jest w stylu vintage, podłogi zdobią drewno i postarzane płytki ceramiczne, na ścianach króluje sztukateria.

Spis treści

  1. Kolory we wnętrzu
  2. Mały przedpokój
  3. Kuchnia we wnęce
  4. Sypialnia w stylu vintage
  5. Łazienka z prysznicem
Sztukateria we wnętrzach, architekci WZ Studio

Mieszkanie zaprojektowane przez projektantkę z NOM Studio przeznaczone jest na wynajem. Oprócz pięknego, charakterystycznego wnętrza urządzonego w stylu vintage, jego wielkim atutem jest lokalizacja — ścisłe centrum Łodzi.

Mieszkanie składa się z pięciu pomieszczeń: salonu z kuchnią, sypialni, garderoby, łazienki i przedpokoju. Głównym założeniem projektu było stworzenie wnętrza przyciągającego wzrok, projektanci dostali w tym względzie dużą swobodę, z której oczywiście skwapliwie skorzystali.

Kolory we wnętrzu

We wnętrzu dominują dwa kolory: ceglasty i oliwkowy. Inspiracją do wyboru tych barw, był widok za oknem – park oraz piękna łódzka synagoga. Wyraziste oryginalne odcienie uzupełniają biele i beże oraz drewno.

Sufity w salonie i w sypialni pomalowane są na odcień ceglasty, ich środek dekoruje rozeta. Idealnie pasuje do wysokich sufitów w kamienicy. Sztukaterie odnajdziemy także na ścianie za jasną sofą w salonie. Meble w mieszkaniu pochodzą z IKEA.

Mały przedpokój

Z przedpokoju wchodzi się do części dziennej oraz do sypialni i łazienki. Przejścia mają kształt łuków, zostały pomalowane na beżowo. Podłogę zdobią postarzane płytki terakotowe FS Star-N marki Peronda. Te same płytki podłogowe znajdziemy w kuchni, po drugiej stronie ściany.

Zobacz też inne małe mieszkanie w kamienicy. Kiedyś mieścił się tu... gabinet dentystyczny. Metamorfoza

Kuchnia we wnęce

Kuchnia jest niewielkich rozmiarów, ale nie brakuje tu miejsca do przechowywania i podstawowych sprzętów, a także miejsca do pracy. Zabudowa meblowa sięga do sufitu, jest dwukolorowa, zielona na dole, beżowa na górze. Ścianę nad blatem pokrywają czarne płytki ułożone w pionie.

W mieszkaniu najbardziej zachwyca mnie połączenie kolorów, jest tam bardzo przyjemnie i pomimo odważnych barw nie czuję się nimi przytłoczona — mówi projektantka.

Sypialnia w stylu vintage

Ściana w sypialni od dołu pomalowana jest na kolor oliwkowym, od góry na ceglasty, podobnie jak sufit. Widać tu zamiłowanie projektantki do kolorów. Po obu stronach szarego tapicerowanego łóżka znajdują się drewniane stoliki nocne z połowy wieku. Okno zdobią piękne beżowe zasłony. W garderobie jedna ze ścian wyłożona jest tapetą polskiej marki One Wall Design.

Łazienka z prysznicem

W łazience projektantka zachowała kolorystykę znaną z pozostałych pomieszczeń. Na ścianie z umywalką powstała ciekawa kompozycja z luster oraz beżowych płytek ceramicznych.

Przeczytaj także: Stylowe mieszkanie w kamienicy. Unikalne połączenie funkcjonalności i designu